PAR VALDEMĀRA KRODERA DAIĻRADI
"Indijā nonācis, Valdemārs Kroders nu savai jaunajai pagaidu dzimtenei viņš veltījis vairākus ekspresīvus tēlojumus, pēdējā laikā pāriedams arī uz citām tēmām. Savu literāro melodiju viņš mīl spēlēt uz psiholoģiskās stīgas. Par savu pieņemto splīnīgo pozu viņš pats allaž labprāt pasmaida. Izteiksmē dominē stāstījums, tēlojuma elementi tajā iekausēti ar teicamu intuitīvu maņu."
Zīverts, Mārtiņš. Trīs jauni vārdi. Latvija : Latvian newspaper : Lettische Wochenzeitung, Nr.47 (05.12.1953)
PAR GARSTĀSTU "MĒRIS BOMBEJĀ" (Ņujorka: V. Štāla apgāds, 1956)
"Valdemārs Kroders diezgan pierādījis, ka prot izvēlēties noderīgus un svaigus tematus, risināt un mērķtiecīgi vadīt fabulu un aranžēt situācijas, kā arī izsargāties no liekiem epizodiem. Viņš prot vest un vadīt psiholoģijā iedibinātu saspēli starp saviem personāžiem."
Grīns, Jānis. Jauns talants daiļprozā. Latvija, Nr.46 (10.12.1960)
PAR STĀSTU KRĀJUMU "SMĪNĒTĀJI" (Kopenhāgena: Imanta, 1957)
"Īstenībā stāsti nav par Rīgu, bet par cilvēkiem, kas tur dzīvojuši, un Rīga kā fons nav nevienā gadījumā esenciāli nepieciešama. [..] Visi trīs stāsti uzrakstīti "es" formā, bet tajos nekur nav iestigšanas liriskā skatījumā, kā tas parasti notiek ar darbiem, kuru varoņi stāsta par sevi pirmajā personā. Grāmata liecina, ka Valdemārs Kroders ir gatavs stāstnieks, un tā liek ar interesi gaidīt autora turpmākos veikumus."
Andrups, Jānis. Smīnētāji. Ceļa Zīmes, Nr.34 (01.01.1957)
"Krodera notēloto personu dvēseles vibrācijās, kas it kā izrakstītas no jauna cilvēka dienasgrāmatas, neatrodam smīnētāja pozas. Viņi nesmīn - viņi līdz dibenam pārdzīvo rietumu civilizācijas cilvēka adolescenses perioda kultūras un vides izraisītos jūtu samezglojumus. Kaut arī divos no stāstiem - autors raksta pirmā personā - varoņi jau iegājuši pieaugušo kārtā, Kroders arī viņus nav pilnībā atraisījis no adolescenta psiholoģiskajiem vaibstiem. [..] Valdemāra Krodera triju stāstu krājums ir viens no sen gaidītajiem jauniem zvaniem mūsu daiļliterātūrā. Tajā jaužam šāsdienas rietumu skolā gājušu mākslinieku, kas tomēr nepārtiek no skolā sarakstītiem konspektiem, bet kam ir sava personība, tematika un varēšana.
Irbe, Andrejs.
Jaunā Gaita Nr. 13, 1958. gada janvārī, februārī