​Literatura.lv uzsāk sadarbību ar Rakstniecības un mūzikas muzeju

Logo-RMM-blogs.jpg

"Vienmēr esmu uzskatījusi, ka starp pētniekiem, lai kādās institūcijās viņi strādātu, jāveidojas sadarbībai, jo liecības par dažādām vēsturiskām personībām neglabājas tikai vienā arhīvā vai krātuvē", raksta Ruta Kurpniece par Rakstniecības un mūzikas muzeja sadarbību ar Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūtu.

Ar Rutas Kurpnieces ierakstu pilntekstā aicinām iepazīties RMM mājaslapā.


Līdz ar jauno sadarbību esam ieviesuši papildinājumus Literatura.lv personas šķirklī, kurā atradīsiet jaunas cilnes – Apraksts un Materiāli.

cilnes-izcelts.PNG

Atšķirībā no cilnes Dati, kas strukturētā skatā ļauj atsevišķi izpētīt dažādus faktus par personu – ziņas par ģimeni, par profesionālo darbību, saiknes ar citām personām datubāzē, nodarbošanās veidus un cilvēka dzīves ģeogrāfiju, cilne Apraksts piedāvā vienotu stāstu par radošās personības dzīves un darba gājumu. Šajā cilnē laika gaitā pievienosim gan literatura.lv pētnieku grupas sagatavotos rakstus, kas līdz šim bijuši pieejami tikai literatura.lv lapā sociālajā tīklā Facebook, gan Rakstniecības un mūzikas muzeja ekspertu izstrādātos biogrāfiskos aprakstus.

Jau šobrīd aicinām iepazīt RMM mākslas eksperta Mariana Rižija rakstu par Mirdzu Bendrupi un Jāni Rokpelni, RMM mākslas eksperta Ingus Barovska rakstu par Velgu Krili. Savukārt piemiņas raksts literatūrzinātniekam Andrejam Grāpim tapis radošā literatura.lv pētnieku un Rakstniecības un mūzikas muzeja kolēģu sazobē.


Cilne Materiāli apkopos Rakstniecības un mūzikas muzejā glabāto personu kolekciju aprakstus, tā palīdzot aktualizēt un izcelt vērtības muzeja krājumā. Ceram, ka tieši šī personas profila daļa rosinās mūsu lasītājus padziļināti iepazīties un arī klātienē Rakstniecības un mūzikas muzejā aplūkot dokumentus, rokrakstus, fotoattēlus, vēstules, piemiņas lietas un citas liecības, kas katra īsāku vai ilgāku laika posmu bijusi personas dzīves daļa. Savukārt jaunajiem muzeja apmeklētājiem un lasītājiem šī sadaļa varētu būt noderīga, jau pirms došanās uz muzeju radot priekšstatu par konkrētās kolekcijas apjomu un saturu.

Rakstniecības un mūzikas muzeja darbinieki jau apzinājuši Žaņa Ezīša, Jāņa Rokpeļņa, Irmas Liepsalas un Mirdzas Bendrupes kolekcijā pieejamos materiālus!


Turpinām pētīt!


literatura.lv

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.