Par stāstu un tēlu grāmatu "Stundas un pulksteņi" (Vesterosa: Ziemeļblāzma, 1974)
"Mirdzas Čuibes jaunā stāstu un tēlojumu grāmata pieder tādām grāmatām, ko grūti nolikt sāņus, neizlasot līdz galam vienā paņēmienā. Autore savos stāstos un tēlojumos mūs izved cauri savai dzīvei kopš dzimšanas, savijot kopā personīgo ar visas mūsu tautas likteņiem kopš pirmā pasaules arī vēl agrākā laikmetā. Mēs jūtam, ka tie nav tikai vien parastie stundeņi, kas autorei un mums rāda aizritoši laiku dažādos cilvēku likteņos. Tie ir arī paši notikumi – daži necili, daži traģiski, daži uzjautrinoši, – kas kā pulksteņa piesitieni iezīme neapturamo un netveramo mūža straumi. [..] Nepārspīlēts būs apgalvojums, ka Čuibes valodai šodien mūsu prozas literatūra nav līdzīgas ne trimdā, ne Latvijā. Tās savdabīgo izteiksmīgumu tikai katrs pats var atklāt, grāmatu izlasot."
Brēdrichs, Inārs. Mirdzas Čuibes, Stundas un pulksteņi.
Austrālijas Latvietis, Nr.1242 (30.08.1974)Par grāmatu "Torņu un drupu bezdelīgas" (Vesterosa: Ziemeļblāzma, 1975)
"Čuibe stāsta tikai to, ko pati pieredzējusi vai pārdzīvojusi. Ne personas, ne notikumi grāmatā nav izdomāti. Tie pat tverti spilgti individuālā skatījumā. Tomēr grāmatu turēt par atmiņu grāmatu vai arī apzīmēt to vienīgi ar pašas autores tai piesprausto necilo etiķeti "ainas un atspīdumi" būtu pārāk pieticīgi, šī grāmata ir mūsu tautas pēdējo trīsdesmit gadu traģēdijas stāsts – dažādās pakāpēs un no dažādiem aspektiem. Aizgājušo dienu ainas brīvajā Latvijā savijas un pretstatās ar autores pieredzi braucienā uz tagadnes Latviju. [..] Čuibes stāstījums ir subjektīvs. Ar apbrīnojamu drosmi viņa atklāj sava personīgā likteņa sāpi un skata sen aizgājušus vai arī vēl gluži svaigus notikumus ar skaudru sirdi. Ne katrreiz pārdzīvotas sāpes, ja tiek uzrakstītas, rada sāpju pārdzīvojumu arī lasītājā. Taču Čuibes "ainas un atspīdumi" tādu rada, jo spilgti atklāj dažādus mūsu traģēdijas aspektus, kas, vispirms gan sakņodamies individuālā pieredzē, pēdējā konsekvencē tomēr nonāk tautas līmenī."
Ruņģe, Valija. Vidū lauzti zari.
Latvija Amerikā, Nr.16 (17.04.1976)"Mirdzas Čuibes dzejai krājumā "Vakarlaiva" (1978) raksturīga folklorai tuva tēlainība, ētisks pasaules skatījums, uzsvērta dzīvības un skaistuma nezūdamība un atjaunošanās. Īsprozas krājumos "Stundas un pulksteņi" (1974), "Torņu un drupu bezdelīgas" (1975), "Grēkāboli" (1981) laikmeta notikumi un bērnības atmiņu ainas, pārdomas par cilvēka un dzimtenes likteni 20. gadsimtā atainoti impresioniskā stilā, reāli fakti un iespaidi tēloti elēģiskā, rezignētā intonācijā."
Viesturs Vecgrāvis. Latviešu rakstniecība biogrāfijās. R.: Zinātne, 2003.