Par grāmatu "Ainas ar vainām"
"Atzīmējot pazīstamā feļetonista Pētera Ētera (Kārlis Sausnītis) 75 mūža gadus, iznācis humora un satīras krājums "Ainas ar vainām". Man allaž pievilcīgāka likusies komika, kas nodarbojas ar vispārcilvēciskām vājībām, izcilākajos gara darbos paceldamās līdz filozofiskam sociālo un psiholoģisko attiecību tvērumam. Arī šinī grāmatiņā subjektīvi interesantāki likās feļetoni, kas iziet ārpus konkrētu trūkumu nosodīšanas. lespējams, ka autora spēks tomēr mājo dienas aktualitāšu, ar noteiktu laiku un vietu saistītu nebūšanu atmaskojumā. Te nu jāpiezīmē, ka bieži vien autoram nākusi talkā atsevišķu resoru neizdarība un nevīžība, kas jau sen iznīdējamas vainas pārvērtusi par humora un satīras "mūžīgajām" tēmām ("Izgudrotājs", "Efekts", "Mīkstu krišanu!" u.c.)."
Aļķis, Ivars. No kritiķa dienasgrāmatas. Marts. Literatūra un Māksla, 28.03.1986.
Atmiņas par Kārli Sausnīti
"Vienā reizē Pēteris Ēteris šauj ļoti augstu – 1957. gadā uzraksta feļetonu "Vārdi un darbi", kurā atmasko LKP CK sekretāru Arvīdu Pelši. Fakti ir droši: ideoloģiskais lielpartijnieks nelikumīgā kārtā būvē sev vasarnīcu Bulduru prospektā. Manuskripts ceļo no vienām rokām citās. Tiek domāts arī par to, vai būtu prātīgi bezpartejiskam autoram (K. Sausnītim, kas "Cīņas" redakcijā strādā kopš 1945. gada, partijā uzņemts tikai 1960. gadā) CK avīzē nopelt cekas sekretāru. Pierunā, lai feļetonu paraksta Jūrmalas rajona (Jūrmalas kā patstāvīgas pilsētas tad vēl nav) deputāts. LKP CK pirmais sekretārs Jānis Kalnbērziņš to ieliek savā atvilktnē. Feļetonu "Cīņa" var iespiest tikai 1988. gada 12. oktobra numurā, kurā sniegti arī K. Sausnīša komentāri. (..)
Grūts ceļš ejams līdz Pētera Ētera pirmajai grāmatai. Žurnālistu savienība iesniedz Latvijas Valsts izdevniecībai viņa feļetonu izlasi "Lūdzu, atvainojiet" kopā ar atzinīgu Jāņa Niedres atsauksmi. Esmu konspektējis LVI direktora Pētera Bauģa 1960. gada 15. janvāra vēstuli LKP CK propagandas un aģitācijas daļas vadītājam biedram Veselovam. Lūk, izdevniecība domā, ka Niedres vērtējums (".. izlase ir dziļi optimistiska grāmata") nav pareizs. Feļetoni vienkop parāda mūsu šodienu nevajadzīgi tumšās krāsās. Autors atmetis konkrētos faktus, uzvārdus, darbības vietas. Un tas ir slikti — tagad radies zināms vispārinājums par sabiedrību. "Šaubāmies, vai vajag izdot P. Ē. feļetonus. Lūdzam Jūsu ieskatus šai jautājumā." (Ilgoņa Bērsona arhīvā.) Cekista uzskati nav zināmi, bet Pētera Ētera humora un satīras krājums (ar citu saturu) – "Mičumačs" – iznāk tikai 1963. gadā.(..)
Dažus gadus (1956–1959) man bija iespējams strādāt kopā ar ļoti sirsnīgo un talantīgo Kārli Sausnīti, resp. Pēteri Ēteri, kurš “Cīņas” redakcijā bija atbildīgs par feļetonu nozari. Kāds bija pasūdzējies cekai par to, ka feļetonos pārāk bieži pelti krievi. To apspriedē stāstīja redaktors Pāvels Pizāns. Atbilde bija šāda: lai sūdzībnieks piezvana Ivanovam, komponistam, latvietim ar krievisko uzvārdu...
Satīriķa pozīciju Pēteris Ēteris saglabā visu mūžu, arī atjaunotajā Latvijā, kurā dzīvot viņam atvēlēti seši gadi. (..)
Kārlis Sausnītis bija liels puķu audzētājs Mellužos. Draugs, pazīstamais selekcionārs Kārlis Ruks reiz viņam uzdāvināja dāliju ar nosaukumu "Pēteris Ēteris"."
Bērsons, Ilgonis. Segvārdi un segburti: meklējumi un atradumi. 1. grāmata. Rīga: Mansards, 2014, 260., 263. lpp.