MĀCĪTĀJS
Ordinēts 1771. gadā, visu mūžu nostrādājis Palsmanes un Aumeistaru draudzēs. Organizējis Palsmanes baznīcas celšanu (pabeigta 1817. g.). Centies vietējos izglītot par dažādām baznīcas procesijām, izdodot skaidrojošus materiālus.
1821. gadā kā balva 50 darba gadu jubilejā piešķirts Konsistorijas padomnieka tituls.
LITERĀRĀ DARBĪBA
Autors
1788: skaidrojošs darbs "Pie Dieva gald' iešanas saviem draudzes bērniem"
1789: skaidrojošs darbs "Pieminēšanas lapa priekš jauniem Dievgaldniekiem, viņu tēviem, mātēm, kūmām un radiem"
1820: divas dziesmu lapiņas – Lieldienu un Ziemassvētku dievkalpojumiem
TULKOJUMI
1790: kartupeļu audzēšanas aicinājums un pamācība "Kartopeļu dārs, ko tāpēc, lai mīļi Vidzemes latvieši ne vairs uz priekšu grūtu bēdu cieš, viens no viņu uzticamiem dzīves biedriem še rakstos stāda"
Tulkojumi, kas nav saglabājušies – Fridriha Gotlība Klopštoka (Klopstock) poēma “Mesija” ("Der Messias") un Kristofa Augusta Tīdges (Tiedge) poēma "Urānija" ("Urania über Gott, Unsterblichkeit und Freiheit")
DARBS FOLKLORISTIKĀ
1808: savācis un sakārtojis nodaļās tautasdziesmu krājumu "Palcmariešu dziesmu krājums" ar 413 tautasdziesmām, kas lielākoties ir klasiskās četrrindes.
1808: piegādājis tautasdziesmas, kā arī latviski rediģējis Rūjienas mācītāja G. Bergmaņa otro tautasdziesmu krājumu "Zweite Sammlung Lettischer Sinn-oder Stegreifs Gedichte".
Savus vērojumus par latviešu tautas tradīcijām sniedzis atbildes vēstulē uz pieprasījumu sniegt ziņas par pagastu un draudzi. Blakus detalizētam Palsmanes apkārtnes topogrāfiskajam aprakstam, viņš ziņoji par vietējām kāzu tradīcijām, piemēram, līgavaiņa un līgavas sagaidīšanu ar maizi, naudas ziedošanu Laimai u. tml.
Aktīvi cīnījies pret māņticību, kas saglabājies vietējo atmiņās gandrīz 200 gadu.