Русско-латышско-немецкий словарь. Krievu-latviešu-vācu vārdnīca. Russisch-Lettisch-Deutsches Wörterbuch

KolekcijaCitvalstu izdevēji
NosaukumsРусско-латышско-немецкий словарь. Krievu-latviešu-vācu vārdnīca. Russisch-Lettisch-Deutsches Wörterbuch (Latviešu valoda)
Papildu informācijaVārdnīcas izdevēja : Tautas izglītības ministrija (Министерство народного просвещения). Tai ir Krišjāņa Valdemāra priekšvārds. Spāģis pie vārdnīcas strādājis, uzturēdamies Maskavā, sastādīšanā (1867-1871) piedalījušies arī tobrīd Maskavas students, vēlākais jurists un sabiedriskais darbinieks Krišjānis Kalniņš, literāts Laubes Indriķis un publicists un folklorists Fricis Brīvzemnieks. Vārdnīcā ir ap 37000 vārdu, latviešu vārdi rakstīti ar latīņu burtiem, jauninājumus ortogrāfijā vēlāk pārņem "Baltijas Vēstnesis". Izdevums domāts latviešiem un krieviem, kas apgūst svešvalodas, tajā uzņemts ievērojams daudzums svešvārdu. Sastādīšanā kā paraugs izmantota arī krievu-zviedru-somu vārdnīca (1851). Domājams, ka galvenais darba darītājs un idejas autors ir Kr.Valdemārs.
Izdevuma veidsvārdnīca
Darba veidsoriģināldarbs
Klasifikators
Komentāra autors
Sastādītājs
Izdošanas gads/vieta1872
Maskava
Moscow, Russia

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDateVeidsVietas tips
  
1Maskava
(Moscow, Russia)
1872Izdošanas gads/vietaPilsēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.