"Mēs atceramies Vladimiru Alatircevu kā dzejnieku aģitatoru, kas gāja kopsolī ar savu laiku. Viņa dzeju raksturoja laikmetīgums, kaujinieciska aktualitāte, aktīva iejaukšanās dzīvē. Tiesa, viens otrs uzskatīja Alatircevu par vienplāna, viena šaura daiļrades virziena dzejnieku un apgalvoja, ka viņam esot svešas liriskas pārdomas, ka viņam pietrūkstot dzejiskā skatījuma nesteidzīguma un dabas glezniecības. Taču jau krājumā "Kalnu pāreja" dzejnieks prata apvienot abus savas daiļrades strāvojumus — aģitācijas un lirisko, sāka droši atbrīvoties no pārmērīga tiešuma un retoriskuma, daudz pamatīgāk iedziļinājās visās dzīves parādībās."
Zorins, Mihails. Dzejnieka liriskā balss. Karogs, Nr. 1, 1967, janv., 154. lpp.
"Pedagogs, karavīrs, dzejnieks – V. Alatircevs vispirms ir komunists. Partijnieka pozīcija saskatāma katrā viņa dzejolī, katrā kritiskā piezīmē, padomju dzejnieka augsto pienākumu un tiesību izpratnē.
V. Alatircevam tuvāki ir dzejas liroepiskie žanri. Viņa lielākais darbs šajā nozarē ir poēma "Ļeņins Rīgā". Alatirceva dzejas valoda ir vienkārša, skaista, tīra un viegli uztverama. Plašām lasītāju aprindām svešāka viņa lirika, bet tajā ir daudz vērtīga. Padomju Dzimtenes mīlestība, mīlestība uz savu tautu, dzimtenes aizstāvja un mierīga celtnieka patoss, uzmanība pret cilvēka raksturu, interese par viņa pārdzīvojumiem – tas viss vieno V. Alatircevu ar plašo padomju dzejnieku saimi un veido viņa dzejas vērtību."
Arseņjevs F. Dzejnieks cīnītājs. Rīgas Balss, Nr. 257, 1958, 30. okt.