Par darbu kopojuma "Katra sava" 1. grāmatu "Stāsti" (2007):
".. stāsti tapuši laikā, par kuŗu Jānis Čākurs grāmataspēcvārdā raksta: "autori cenšas rādīt savus tēlus darba vidē, piesaistītsociālajiem apstākļiem". Laikā, kad pats galvenais, kas nomāca autorus unkropļoja viņu darbus, bija "neiespējamība pateikt pilnu patiesību".Tāļa Vaidara darbos, protams, atsevišķi elementi ļauj atpazīt tālaika dzīviun cilvēku domāšanu, taču Vaidars tos izmanto ļoti skopi. Tomēr šis laiks teir klāt. Grāmata "Katram sava" ir kaut kas vairāk nekā tikai stāstukrājums. Autora ieraksti dienasgrāmatā un Ilgoņa Bērsona komentāri ļaujiepazīties ar šķēršļiem, ko nācies pārvarēt jaunajam autoram. Komentāri irit kā vēl viens stāsts, un tā varoņi ir reālas personas – padomju laikalaikrakstu, žurnālu un grāmatu izdevniecību darbinieki, RakstniekuSavienības konsultanti, Tāļa Vaidara kolēģi rakstnieki. (..)
Vērtējot 1969. gadā uzrakstīto stāstu "Spīķeru ielaspietura", mulsinājis ebreju jautājums un politiskais moments.Tas gan nav īsti saprotams. "Spīķeru ielas pietura" ir viens noemocionālākajiem, labāk izstrādātajiem stāstiem. Arī cilvēciskā un politiskāaspektā, manuprāt, neapstrīdams un nepretrunīgs. Tāļa Vaidara stāstos ļotibieži varoņu dzīvi vai emocionālo pasauli kardināli maina atsevišķi būtiskimirkļi, neparedzēti, nenovēršami notikumi vai rīcība, nepareizi lēmumi, kārezultātā dzīve pēc tam jau ir citāda nekā pirms. Šajā stāstātramvaja vadītājs piedzīvo tādu mirkli. Viņš apstājas pieturā (kaut ganpareizāk būtu bijis, pārkāpjot noteikumus, braukt tālāk) – un kāds ebrejupāris tādēļ zaudē dzīvību. Un kopš tā mirkļa stāsta varonim "vāts niez. Unarvien no jauna jāaiztiek. Nebūs miera, es zinu. Līdz asinīm saplēsīšu, unneviens vairs neārstēs". Tādējādi šī pietura ir ne tikai robeža starptramvaja līnijas diviem posmiem, tā simbolizē arī svarīgu robežu stāstavaroņa dzīvē.
Tāļa Vaidara stāsti noteikti nav viegla lasāmviela. Viņavaroņi bieži piedzīvo šādus liktenīgus brīžus. Stāstā "Krūze jūras ūdens"tas ir zēns (lasītājs gan ierauga viņu jau pieaugušu), kuŗa rīcības dēļ ietbojā viņa māte, bet aizdomu ēna sagandē attiecības ar tēvu."
Veidemane, Ruta. Emocijas, kam nav noilguma. Jaunā Gaita, nr. 252, 2008.