"Būdams Piebalgā vistuvākos kaimiņos ar mūsu lielo grāmatniecības celmlauzi – Ozola dzimtene atradās turpat aiz upītes Kūrēnu kalnā – jau no bērna kājas dzirdēju daudz runājam par kādu "bokalderi". Es ilgi nezināju, kas zem šā vārda slēpjas, tādēļ vēlāk sapratu, ka tas ir grāmatu tirgotājs Ozols. Ap to pašu laiku viņš cēla jaunu māju pašā lielceļa malā un taisījās precēties, staigādams diezgan bieži uz aizezeri, uz Škuķiem, kur dzīvoja viņa līgava Paula Šmite. (Piebalgā toreiz taisni tā runāja: "Škuķu Šmite".)"
Antons Austriņš. Grāmatu izdevējs J. Ozols. Latvju Grāmata, Nr. 5, 01.09.1929, 282. lpp.
"Grāmatu izdevēja Jāņa Ozola dzīvesbiedres Paulas Ozolas sastādītajai bērnu grāmatai "Brīnumu dārzs" (1901) ir pavisam negaidīts Misiņa komentārs: "Bēdīgi pārdzīvojumi nāk prātā, šo grāmatiņu cilājot. Šās pasaciņas krājusi un veltījusi saviem diviem bērniem Ozola Paula, izdevēja kundze. Abi bērniņi nomira ar tīfu. Abi vecāki, Ozols ar kundzi, bija pēc tam ļoti satriekti un viesojās, it kā mierinājumu meklēdami, pie manis dažas dienas Lejasciemā." Zinām, ka Ozolu pašu vēlāk nošauj soda ekspedīcija. Tā izirst ģimene."
Ojārs Zanders. Gadsimtā sakrāta bagātība. 100 gadu Misiņa bibliotēkai. Etīdes latviešu grāmatniecības trijos gadsimtos. Rīga: Zinātne, 2015, 280. lpp.
"J. Ozola kapiņš Bērzaines kapsētā (tur apbedīts arī lielāks skaits Kurzemes bēgļu 1915. gadā) galīgi nolaists. Pag. vasarā uzcelts vienkāršs melns koka krusts. Tas arī viss. O. atraitne dzīvo trūcīgos apstākļos Cēsīs un nav spējīga pienācīgā stāvoklī kapu uzturēt."
A. R. Pie sodekspedīcijas nošautā grāmatnieka J. Ozola aizmirstā kapa. Pēdējā Brīdī, Nr. 27, 02.02.1930, 5. lpp.Avoti
Aleksejs Apīnis (b. g.). Šķirklis Ozola Paula. Datubāze "Latviešu grāmatniecības darbinieki līdz 1918. gadam". http://lgdb.lnb.lv/index/person/545/