LITERĀRĀ UN PUBLICISTISKĀ DARBĪBA
Mācoties Ausekļa ģimnāzijā Augsburgā, rakstījis un 1947. gadā jaunatnes mēnešrakstā "Lāpa" publicējis dzeju; dzeja publicēta arī 1952. gadā jaunatnes žurnālā "Raksti" Ņujorkā.
1964:
pirmā publikācija – raksts "Teātris un reliģija" laikrakstā "Laiks"18. aprīlī.
Rakstījis apceres, kritikas un zinātniskus pētījumus par teātri un dramaturģiju, kas publicēti galvenokārt žurnālā "Education Theatre Journal", to vidū par Semjuela Beketa dramaturģiju, absurda teātri; plaša publikācija par latviešu komēdiju 1890–1950 ("Latvian comedy: development of various types of style and form") žurnālā "Journal of Baltic Studies" (1972, 3. sēj., 3./4. nr).
Tulkojis angļu valodā Rūdolfa Blaumaņa lugu "Sestdienas vakars".
No
1955: strādāja par muzikālo izrāžu režisoru un docējis teātra mākslas disciplīnas dažādās ASV augstskolās – Ziemeļrietumu universitātē Evanstonā, Ilinojā, Occidental koledžā Losandželosā; Ziemeļkarolīnas centrālajā universitātē.
Kopš 1959: Kalifornijas Valsts universitātes profesors un vada teātra mākslas fakultāti, vienlaikus būdams Valsts teātra (
State Playhouse) direktors.
Vadījis ALA Kultūras biroja teātra nozari (no 1977), 1977. gadā ierosināja dibināt teātra kursus Gaŗezerā, kas darbojās vairākus gadus. Darbu ar jauniešiem uzskatīja par īpaši svarīgu, sevišķi viņu iesaistīšanu dziesmuspēlēs, jo tā jaunieši vislabāk iemācās latviešu valodu.
Vadījis režiju latviešu dziesmu svētku iestudējumiem Bostonā (1978), Milvokos (1983), Toronto un Adelaidā (1986), Ņujorkā un Indianapolē (1988); piemēram, Andreja Jansona "Sprīdītim" 1978. gadā Bostonā, 1983. gadā Andreja Jansona "Homo Novus" Milvokos, 1999. gadā M. Baša "Trīnes grēkiem" Losandželosā u. c.
Režisors 36. Austrālijas latviešu kultūras dienās Adelaidē Anšlava Eglīša un Andreja Jansona dziesmuspēlei "Homo Novus".
Strādājis par teātra administratoru un scenogrāfu, bijis režisors vairāk nekā 50 izrādēm.
1994: iestudēja Andreja Jansona un Viļņa Baumaņa muzikālo lugu "Gundega" Valsts Liepājas teātri.
Līdzās darbam universitātes drāmas fakultātē un teātrī ir arī citas intereses. Pāris reizes bijis tēlotājs arī filmās, rakstījis periodikā apskatus par skatuves mākslu un vasarās darbojies par padomnieku
Eagle Mere teātrī Pensilvānijā un
Lost Colony teātrī Monteo, Ziemeļkarolainā; piedalījies arī Losandželosas latviešu teātra izrādēs.
Recenzijas par dažādām lugām un teātra trupām, mācību grāmatās ilustratīvam materiālam izmantoti
skati no viņa vadītām lugām.
Iecienītākie drāmas rakstnieki ir Čehovs, Jūdžins O'Nīls (O'Neill), Bīhans (Behan), no latviešiem Mārtiņš Zīverts.
Aktīvi darbojās ne tikai Dienvidkalifornijā. Vasarās viņš vairāk nekā 20 gadus strādāja brīvdabas teātrī Ziemeļkarolīnā, kā arī bija viesrežisors Pertā, Rietumaustrālijā.
1974. gadā viņa gatavotais iestudējums Company uzvar visu ASV universitāšu teātra sacensībās.
1977. gadā Ubāns iegūst zelta medaļu par izcilu darbu ASV teātra dzīvē,