PAR DZEJAS KRĀJUMU "PATIESĪBAS VĪNS" (1965)
"[..] mākslinieciskais iekārtojums atgādina senlatvietes linu pūru, kuram balinātas un nebalinātas linšķiedras raksta katra locījuma virspusē greznu ornamentu. Starp dzejoļu rakstu un ornamenta zīmējumu, kas arī raksts, pastāv laimīga saskaņa. Domu un jūtu strāvojumus pakāpeniski sasaista nodaļas – Auseklis, Jumis, Saule, Saules koks, Debess kalējs. Dzejojums patiesības vīns" – triptihs latviešu karavīram visās pasaules malās, kļuvis grāmatas tituls. Margaritas Ausalas dzeja domu un izjūtu bagāta. Dzīvība, daba, senseni priekšstati, mūžība un tautas liktenis dzejnieces galvenie temati. [..] Margarita Ausala modra, savdabīga dzejniece. Viņas pasaules uztvere un valodas izteiksme iedarinātas uzsvarīgā ritmā auž spožas, latviskas dzejas rindas."
Leimane, Ilona. Senlatvietes linu pūrs.
Londonas Avīze, 1965, 24. dec.
""Patiesības vīns" ir vidzemnieces Margaritas Ausalas pirmais oficiālais dzejoļu krājums, kaut arī rakstīt, dzejot viņa sākusi jau agrā bērnībā. Īsteni pats pirmais krājums sagatavots iespiešanai palicis Latvijā, arī Vāczemes gaitās viss zudis, šī krājuma dzejoļi sacerēti starp 1960. un 1965. gadu, izņemot vienu dzejoli. [..] Margarita Ausala ienāk mūsu literatūrā ar seno rakstu spodrinātām zīmēm rokās. [..] Ritmā vērojama arī dainu ietekme, gan trohaju, gan daktilu veidojumos. Ne dainu ritmu atdarinājumi, bet ritma elementi jaunā kārtībā. [..] M. Ausalas mākslai ir spēja sniegt vieglu impresionistisku patiesības zīmējumu, kā arī īsās gleznās parādīt dvēseles dziļās krāces un, domai apstājoties pie kāda nozīmīga vārda, to akcentēt, izceļot reljefi visu iepriekšteikto, šai procesā ritms ir visnozīmīgākais. Šis M. Ausalas krājums parāda dzejnieci kā labi skolotu, veiksmīgu un nobriedušu dzejas mākslā. Ar interesi varēsim vērot viņas nākošos dzejoļus periodikā un pēc dažiem gadiem atkal jaunā grāmatā."
Rozentāle, Magdalēna. Ienākšana ar seno rakstu zīmēm.
Tilts, Nr. 76-77, 1966.
PAR DZEJAS KRĀJUMU "ASNI UN AKMEŅI" (1986)
"Šim krājumam ir nenoliedzama dvēselisko norišu kontinuitāte ar pirmo krājumu, kurā arī bija uzsvars uz dabu, dainām, simboliem, dzimteni un reliģisko pārdzīvojumu daudzveidību. Šis krājums ir daudznozīmīgs pienesums trimdas dzejas klāstam."
Rozentāle, Magdalēna. Daudznozīmīgs pienesums trimdas dzejā.
Daugavas Vanagu Mēnešraksts, Nr. 3. 1988.
"Ar savu otro dzejoļu grāmatu, kas iznāca gadu maiņā, Margarita Ausala izkopusi un nostiprinājusi sev raksturīgo dzejas pamatskaņu, kas savijas no divām balsīm – no spēcīgas dainu ietekmes dzejas izteiksmē un no mūsdienu pasaules dramatiskajiem atblāzmojumiem saturā.[..] dainu pasaulei ir tuva nevien dzejnieces izteiksme, bet arī viņas dzīves izjūta un pasaules skatījums.
Andrups, Jānis. Divu laikmetu satikšanās dzejā.
Brīvā Latvija, 1988, 29. aug.