Dzimusi skolotāja ģimenē. Ģimenei pārceļoties no Novgorodas uz Rīgu, Lidijas tēvs, Fr. Būcēns, kļuva ļoti aktīvs latviešu pareizticīgās baznīcas dzīvē. Būcēns bija skolotājs, interesējās par dabas zinībām un rakstīja nelielas grāmatiņas par dažādām dabas parādībām. Vairākus gadus (1910–1915) viņš kopā ar J. Jansonu rediģēja nedēļas laikrakstu Pareizticīgais Latviešu Vēstnesis.
1915: beigusi V. Maldoņa ģimnāziju.
Nodibinoties jaunajai Latvijas Universitātei, sākusi studēt romāņu valodas.
1922: Rīgu apmeklēja slavenās Vasara (Vassar) koledžas prezidents Makkrekens (Mac Cracken). Viņš piedāvāja apdāvinātajai studentei, toreiz septiņu valodu pratējai, stipendiju Vasaras koledžā.
1924: beigusi Vasaras koledžu, ASV ar BA grādu un uzslavu.
Atgriezusies Latvijā, turpināja studēt LU.
Studējusi Romā Regia universitātē.
1932: LU ieguvusi mag. phil. grādu.
Pēc studijām strādājusi par skolotāju Rēzeknē, Rīgā, Jelgavā, par žurnālisti darbs dienas presē, Francijas un Itālijas sūtniecībā, lasījusi referātus dažādās biedrībās.
1934: laulības ar bijušo virsnieku Zublavu, bet laulība drīz tika šķirta.
1940: strādājusi par lektori itāļu valodā LU filoloģijas fakultātē.
Otrais vīrs bija tēlnieks Nikolajs Maulics.
1943: piedzimust meita Ligita Maulica.
1947–1948: lektore romāņu filoloģijā Baltijas universitātē, Pinnebergā.
1948: ģimene pārcēlusies uz Jaunzēlandi, kur Nikolajam Maulicam bija radi, pirmskara gadu ieceļotāji. Dzīve Jaunzēlandē drīz izrādījās bezcerīga un smaga. Par mazu atlīdzību Lidija strādāja tulkojumu birojā.
1972: pēc vīra nāves devusies pasaules ceļojumā.
1973: studējusi Milānas universitātē jaunāko literātūru.
Sastapšanās ar jaunības laika paziņu, baltu filologu un skolotāju Ludvigu Vīku, laulības un pārcelšanās uz Kanādu. Pēc nepilna gada Vīks nomira, un Lidija, atkal palikusi viena, pārcēlās pie meitas uz Austrālijas galvaspilsētu Kanberu.