PAR JURI KALNIŅU
"Pedagogs, kuru arī pēc gadsimta var apskaust par prasmi izteikties vienkārši, skaidri un saistoši viņa sarakstītajās mācību grāmatās.
Tautas skolotājs, apgaismotājs arī savā publicistikā. Viens no populārākajiem avīžniekiem pusgadsimta garumā. Kādu laiku "Baltijas Vēstneša", pēc tam "Dzimtenes Vēstneša" redaktors.
Atzīts kordiriģents. Pirmajos, otrajos un trešajos Vispārējos latviešu dziesmu svētkos viņa vadītais Vietalvas draudzes koris ieguva balvas: atzinības rakstu 1873. gadā, pirmo vietu 1880. gadā, otro vietu 1888. gadā.
Drosmes paraugs. Vairāk nekā 20 gadus ilga viņa idejiskā cīņa par latvieša vietu savā tēvzemē ar konservatīvo un kareivīgo vācu garīdzniecību un skolu valdes priekšniecību. Idejiski viņš guva uzvaru, taču skolotāja vietu zaudēja. Viņam nedeva darbu visā Latvijā un pat Baltijā. Pretinieki gan atzina, ka "Kalniņam ir nopelni zināšanu veicināšanā pie saviem skolēniem un viņš ieguvis patiesu atzīšanu, bet..", tomēr esot vainīgs, jo gan viņa rakstos, gan runās esot "manāms nodoms ķengāt un nicinoši kritizēt zemes autoritātes un mācītājus".
Tāds bija Juris Kalniņš. Viens no tautiskās atmodas spilgtākajām, darbīgākajām personībām."
Kapeniece, Ilga. Modināt, atbrīvot. Literatūra. Māksla. Mēs, Nr. 52, 23.12.1997.
PAR JURA KALNIŅA NOZĪMI VIETALVĀ
"Juris Kalniņš bija viens no pirmajiem garīgās kultūras nesējiem vietalviešos. Darbodamies Vietalvas pamatskolā, daudz laika un pūļu Kalniņš ziedojis sabiedriskās un kulturālās dzīves celšanā. Neskatoties uz to, ka aizritējis daudz gadu kopš Juris Kalniņš miris, vietalviešos viņa vārds vēl arvien godam minēts, un lai tas neizzustu nākošās paaudzēs, vietalvieši viņa vārdā nolēmuši pārdēvēt skolu, kurā tas darbojies."
Jura Kalniņa skola. Brīvā Zeme, Nr. 40, 17.02.1939.
PAR JURA KALNIŅA LITERĀRO UN SABIEDRISKO DARBĪBU
"Kalniņš ļoti daudz rakstījis laikrakstos, iztirzādams mūsu dzīves dažādus jautājumus, izrādīdams arvienu skaidru skatu un dziļu novērošanas spēju. Tas sarakstījis arī vairākas grāmatas, kurām ir nenoliedzama vērtība. Daudz tas rakstījis Konversācijas Vārdnīcā un piedalījies pie Rīgas Latviešu Biedrības Zinību Komisijas darbības, kā arī ļoti dzīvu dalību ņēmis pie Rīgas Latviešu Biedrības darbības tajos laikos, kad ap viņu pulcējās gandrīz visi vērtīgākie inteliģentie latviešu spēki."
Jura Kalniņa piemiņai. Zemgalietis, Nr. 55, 09.07.1919.