Par Jāni Plotnieku"Jānis Plotnieks ir daudzpusīgs literāts. Pirmām kārtām viņš ir dzejnieks, par ko liecina astoņas dzejas grāmatas. Viņa prozas darbi skar konkrētus dzīves novadus, cilvēku pārdzīvojumus. Žurnāla "Draugs" slejās bieži ieraugām Plotnieka darbus jaunatnei. [..] Arī kā cilvēks Plotnieks man labi pazīstams. Rakstnieku vasarnīcu kooperatīvā "Ādaži" viņš ir mans tuvākais kaimiņš; ir ne vien draudzīgs, bet arī izpalīdzīgs, ja gadās kāda vajadzība. Gribu vēl pateikt, ka viņš ir ļoti liels censonis, jo pilnīgi tikai ar savām rokām ceļ vasarnīcu. Viens pats cilā ķieģeļus, sijas, plankas, pie tam būvdarbus veic ar meistarisku prasmi, it kā būtu mācījies kādā celtnieku skolā. Bet pamatā ir enerģija, vērīga acs un milzīga darba mīlestība."
Arvīda Griguļa teiktais, ko publicējis Gunārs Selga. Cik silta, cik devīga sirds. Dzirkstele, Nr. 36, 27.03.1982.
Par Jāņa Plotnieka daiļradi"Man šķiet, ka Jānim Plotniekam dzejas rindas nekad nav lijušas kā no pārpilnības raga. Kā skolas un vēlāk studiju gados, tā arī tagad katrs labs dzejolis tapis pēc nopietna darba pie rakstāmgalda, izsēdēts stundām ilgi. Varbūt tieši tāpēc viņa vārsmas tikai pa retam plūst viegli, rotaļīgi. Lielum lielākajā vairākumā dzejoļu jūtama darba cilvēka, dzimtās puses zemnieka nesteidzīgā, pārdomātā gaita. Tādēļ arī katrs nākamais krājums ceļu pie lasītājiem radis pēc prāva starplaika – trim, četriem gadiem. "
G. Vieglais. Zemei pieder zvaigznes. Dzirkstele, Nr. 75, 24.06.1976.
"Viņa daiļrade allaž bijusi kontaktā ar zemnieka dēla rimto raksturu – trauksmaina, sabiedriska. To apliecina ari pirmās dzeju grāmatas "Nemiera dziesma" nosaukums (1958). Šī nemitīgā tiekšanās dzīvot līdzi laikmetam, tā pašām asākajām problēmām raksturīga arī nākamajos dzeju krājumos "Zemei pieder zvaigznes" (1961), "Deg Zieme|u zvaigznes" (1964), "Ar liesmu ledus deg" (1966), "Kuģiem nenāk miegs" (1970).
Vienlaikus J. Plotnieks darbojas arī prozā – augstu atzinību guvuši vairāki viņa garie apraksti, rakstījis stāstus un humoreskas, veiksmīgi izmēģinājis roku kinodramaturģijā (scenārijs filmai "Vārnu ielas republika"). No ceļojumiem darbos daudzi Jakutijas, Āfrikas un citu zemju motīvi. No vēstures izpētes – darbi par vīrišķīgajiem latviešu tautas dēliem: sarkanajiem latviešu strēlniekiem, pilsoņu kara varoņiem, nacistu okupācijas gadu partizāniem."
Jānis Plotnieks. Dzimtenes Balss, Nr. 51, 14.12.1978.