Augusts Raņķis atmiņās"Viena no grāmatnīcām, ar kuru savos mācekļa gados dabūju drīzi iepazīties, bija Augusta Raņķa grāmatnīca Rīgā. Sākumā tā atradās kādā privātdzīvoklī Suvorova (Kr. Barona) un Lielās Ņevas (Blaumaņa) ielu stūrī. Vēlāk pārcelta to pašu ielu pretējā stūra mājā. A. Raņķa veikals izcēlās ar to, ka tanī varēja dabūt, galvenā kārtā, laikmetīgas, t. i. progresīva satura grāmatas. Kā visām grāmatnīcām, tā arī Raņķa, sākumā bija vajadzīgs māceklis. Drīzi vien ievēroju, ka Raņķim tādi bija pieņemti veseli divi, – dvīņu brāļi Artūrs un Roberts Kroderi. [..]
A. Raņķis manās atmiņās palicis kā enerģisks, mērķtiecīgs grāmatnieks. Savu grāmatnīcu ar rakstāmlietu nozari viņš bija priekšzīmīgi nostādījis. Grāmatas plauktos arvien bija tā sakārtotas un nolīdzinātas, ka varēja "vai lodi laist" tām gar muguru, – neviena netiktu ievainota. Saprotams, tas prasīja drusku darbu un uzkavēšanos vakaros pēc dienas darbības, bet iespaids bija patīkams. Kad pēc gadiem man pašam bija grāmatnīca, tad arvien atcerējos Raņķi un liku saviem darbiniekiem vakaros sakārtot plauktus nākošajai darbības dienai.
Latvijas laikā gandrīz visi grāmatnieki bija apvienoti Grāmatu tirgotāju un izdevēju biedrībā, lai regulētu grāmatu tirdzniecību un novērstu cenu "žluderēšanu" konkurences dēļ. [..] ievēroju, ka A. Raņķim arvien gadījās domstarpības ar biedrības valdi gan rabata (atlaides) ziņā, gan grāmatu izplatīšanas veidos. Arvien A. Raņķis bija, tā sakot, sava ceļa gājējs un viņa rīcība ne vienmēr atbilda biedrības nosacījumiem. Visumā tomēr viņš bija rosīgs grāmatnieks, kas izdeva vērtīgas grāmatas: Jāņa Asara, Antona Birkerta un Mopasana kopotie raksti, sērija par latviešu izciliem vīriem – Raini, Blaumani, Apsīšu Jēkabu, Fr. Bārdu, Kronvaldu Ati u.c., sērija Pasaules slavenie vīri – Kants, Vāgners, Hamsuns, Mikelandželo, Darvins, Napoleons, Verdī u.c."
Raits Ritums. Par veciem grāmatniekiem. Autobiogrāfiskas atmiņas. Treji Vārti, nr. 34, 1972, 57.–58. lpp.
Augusta Raņķa attēlojums daiļliteratūrā"Trīspadsmitajā janvārī saule lēca astoņos un četrdesmit piecās minūtēs, dienas garums bija septiņas stundas un četrdesmit septiņas minūtes, saule rietēja četros un trīsdesmit divās minūtēs pēcpusdienā, un tai laikā jau ducis kaujas organizācijas biedru saņēma vadības pavēli ierasties uz tasi tējas konspiratīvajā dzīvoklī grāmattirgotāja Augusta Raņķa veikalā Romanova un Suvorova ielu stūrī.
Grāmattirgotāja Augusta Raņķa veikalā piektdienas pēcpusdienā nebija daudz apmeklētāju. Daži zemnieki iegādājās kalendārus, daži studenti mācību grāmatas. Runāja, ka Rīgas politehnikas students Teodors Indriksons nošauts Kazdangā. Ienāca kāds pilsonis un pieprasīja tikko iznākušo grāmatu "Sieviešu miesa", kur esot sieviešu miesas sastāva un viņas orgānu notēlojums aplūkojamā veidā. Raņķis laipni paskaidroja, ka šo grāmatu viņš neturot, lai pilsonis ejot uz Kalniņa un Doičmaņa grāmatu apgādniecību, un piedāvāja pilsonim savukārt nopirkt A. Bēbeļa grāmatu "Sievietes stāvoklis tagadnē un nākotnē", bet pilsonis atvadījās, sacīdams, ka viņu interesējot tikai "Sieviešu miesa".
Tūlīt pēc viņa no ielas ienāca kāds padzīvojis, sirms, elegants kungs, viņa gaitā un apģērbā bija kaut kas no citas pasaules. [..] Raņķis zināja, ka diletants Zilbiksis sapņo aktīvi piedalīties revolūcijā. Fotogrāfs teica, ka labprāt uzglabātu bumbas, ja nāktos tāda vajadzība, un arī Raņķim piedāvāja grāmatu veikala plauktos aiz sējumu mugurām iekārtot sprāgstvielu patvērumu, taču Raņķis atteicās, kā ieganstu uzdodams savas materiālās ierausēja intereses, norādīdams, ka tās viņam tuvākas par revolucionāru miglainajām vienlīdzības frāzēm. Atklāti runājot, Raņķis juta līdzi vecajam vīram, bet dzelžainais konspirācijas likums liedza kaut vārdiņu bilst par sakariem ar revolūciju, nevarēja taču Raņķis atzīties, ka sen jau iesaistījies kustībā, ka grāmatu veikals jau ilgāku laiku tiek izmantots kā partijas kaujinieku pulcēšanās vieta, ka Raņķis personīgi pazīst Rīgas leģendārākos vīrus un ne reizi vien devis viņiem patvērumu."
Alberts Bels. Saucēja balss. Zvaigzne, nr. 23, 05.12.1972, 30. lpp.Avoti
Viesturs Zanders (b. g.). Šķirklis Raņķis Augusts. Datubāze "Latviešu grāmatniecības darbinieki līdz 1918. gadam". http://lgdb.lnb.lv/index/person/812/