"Dzejā klasiskās formās pausts patriotisms un elēģiskas pārdomas."
Vecgrāvis, Viesturs. Latviešu rakstniecība biogrāfijā. Rīga, 2003, 242. lpp.
"Andrejs Iksens ir viens ir nedaudzajiem karavīriem, kas pēc brīvības kara pievērsās rakstniecība. Vairākos tēlojumos Upmalas zēni, Makšķernieka piezīmes u. c., tas pārstaigā savas bērnu dienu takas. Tāpat arī savās komēdijās Putrienas Valdnieki un Saņemiet piemaksas Iksens tēlo lauku dzīvi."
Jurka, E. Andrejs Iksens. Daugavas Vanagi, 1958, Nr. 2.
"Ganu zēnu prieki un bēdas" (1930)
"Ārēji gludi apstrādāti ganu zēnu piedzīvojumi, bet bez iekšēja spraiguma, ganu zēnu īstās izjūtas un īpatnējās valodas. Autors tēlojumam pieiet ar pieauguša cilvēka jaunības idealizējošu skatu. Darba jaunatne šai darbā maz ko atradīs."
Ziemelis, A. Jauniznākušas grāmatas.
Signāls, 1930, Nr. 4–5.
"Iksena grāmata gan uzrakstīta kā garāks jaunatnes stāsts par divu ganu zēnu piedzīvojumiem un izjūtām vienā vasarā, bet trūkst stāsta spraiguma un kopsakara, kāpēc arī autors pilnīgi pareizi šo darbu nosaucis par tēlojumu virkni. Tēlot Iksens prot labi un šķiet šī ir viņa stiprākā puse visos tanīs rakstniecības novados, kuros viņš mēģinājis rakstīt. Ar sabiezinātu krāsu palīdzību viņš vietām panāk labu dzejisku iespaidu, kurpretim stāstījums, bet it sevišķi vietām garie un sausie dialogi, pat garlaiko. Arī raksturi nav spilgti izturēti, vietām stipri stūraini un neatgādina vairs patiesus dzīvus cilvēkus, bet pieauguša cilvēka skatījumā aprakstītus bērnus, sevišķi kad diezgan garās sarunās divpadsmit gadus veciem zēniem liek mutē par daudz gudrus vārdus viņu vecumā."
Deisons, R.
Sējējs, 1938, Nr. 5.
Poēma "Marokas Baigais" (1958)
"Kā dzejdarbs Iksena poēma latviešu trimdas literātūras stipri feminīni noskaņotajā korī ir teicams izņēmums. Stingros, drošos četrpēdu jambos, šai daudzu cildenu literātūras darbu pantmērā rakstītie Iksena panti saistās senlaicīgi vienkāršā, skanīgā un krāsainā ritumā. Tā ir karavīra, vīrišķīgā stilā veidota dzeja ar īpatniem un asprātīgiem salīdzinājumiem un šķautnaini asiem spriedumiem. Taču tai netrūkst arī dziļi izjustu dabas notikumu tēlojumu un sirsnīgu un maigu momentu un – galvenais – daudz konkrētās lietās vērota un mīlēta skaistuma.
Sarma, Jānis. Zieds uz daudzu kapiem.
Austrālijas Latvietis, 1958, 22. novembris.
"Ja poēma nav sevišķi augstu vērtējama kā tīrs mākslas darbs, tad galvenokārt tādēļ, ka autors nav vēlējies meklēt kādu dzejas īpatnību vai modernisma žanru. Otrkārt, diezgan pavirši pāriets dziļākiem personības un kauju psīchozes raksturojumiem. Tomēr darbam kā attiecīgā laika un it īpaši Latviešu leģiona cīņu notēlojumam sava neatņemama un paliekoša vieta paliks. Vairāk nekā 15 gadu mūs šķir no šiem notikumiem, bet tie nav aizmirsti, jo cīņa par Latvijas atbrīvošanu, gan tikai citiem ieročiem, joprojām turpinās. Tātad,–dzīvs arī varoņu gars. Tādēļ Andrejam Iksenam par veikto darbu var teikt tikai paldies."
Sudrabiņš, Jānis. Slavinājums varonim.
Daugavas Vanagi, 1959, Nr. 5.
"Latvju sēta" (1962)
"Andreja Iksena oktāvas
Latvju sēta simpātiskas kā lirisks slavinājums mūsu lauku sētai, kas tagad nolemta iznīcībai, bet tēlainības ziņā dažviet autoram pietrūcis īstākas varēšanas."
[Bičolis, Jānis].
Laiks, 1963,30. marts.