Žurnāls "Ilustrētais Vārds"
Literatūrai un mākslai veltīts žurnāls latviešu un angļu valodā, izdots latviešu bēgļu nometnē Augsburgā (1946–1948) ar UNRRA atļauju (Published under EUCOM Civil Affairs Divisition Authorization Nr.-UNDP 252), izdevējs un atbildīgais redaktors Eduards Raudupe, redkolēģijā darbojušies Aleksandrs Delvigs, Arvīds Klāvsons un Kārlis Rabācs; līdz 5. numuram atbildīgais redaktors par literatūru un mākslu bija Knuts Lesiņš, tad Kārlis Rabācs, bet, sākot ar 28. numuru Pāvils Klāns. Kopumā izdoti 33 numuri, pēdējais numurs izdots 1948. gada septembrī. Žurnāla vākus veidojis gleznotājs Herberts Sils.
Izdevuma pasītē minētā redakcijas adrese, informācijas par metienu un regularitāti: 6 Finkstrasse DP Camp, Haunstetten; Circulation: 10.000, Frequency: Semi:mounthly.
Žurnāls izdots 24–32 lappušu apjomā. Tajā ir bagātīgs fotomateriāls, kas snied vizuālu ieskatu latviešu bēgļu ikdienā, sabiedriskās, izglītības un kultūras dzīves norisēs.
Līdzās jau pazīstamu autoru darbiem publicēta jauno autoru Dzintara Freimaņa, Ilzes Šķipsnas, Linarda Tauna, Mirdzas Timmas dzeja un īsprozas darbi; rodamas īsas ziņas par lielāko latviešu nometņu kultūras un sabiedriskās dzīves aktualitātēm, tostarp informācijas par dažādās bēgļu nometnēs dzīvojošajiem rakstniekiem un dzejniekiem, aktieriem un latviešu teātru izrādēm, preses izdevumiem.
Nozīmīgs ir fakts, ka šajā žurnālā parādās arī atsevišķi cittautu rakstnieku īsprozas darbi, galvenokārt Valdemāra Kārkliņa un Ritas Liepas tulkojumā; publicēti arī lietuviešu un igauņu trimdas autoru darbu tulkojumi. Žurnālā pieminēti jubilāri Jonāss Miesnieks, Jānis Jaunsudrabiņš, Arveds Švābe, aizsaulē aizgājušais Kārlis Skalbe. '
Žurnālā publicēta Jāņa Poruka, Raiņa, Veronikas Strēlertes, Kārļa Skalbes, Andreja Eglīša, Edvarda Virzas dzejas angļu valodā; atdzejotājs Jānis Burtnieks, Rita Liepas īsprozas darbi angļu valodā.