Par Voldemāra Branka daiļradi:
"Lai arī Voldemārs Branks nav smalks stilists, taču daiļrades pamatos labs reālists gan. Savu varoņu gaitas viņš izstāsta veiklā, grodā valodā, prot virzīt darbību uz mērķi, bez sāņus atkāpēm un vaļīgi piediegtām blakus epizodēm, veiksmīgi iekļaujot atsevišķas situācijas galvenajā līnijā. Piedzīvojumu literatūras novads mūsu prozā vēl vāji izkopts, tajā pagaidām vairāk vai mazāk sekmīgi darbojas tikai Anatols Imermanis un Gunārs Cīrulis. Voldemārs Branks gan nav šī žanra tīra veida pārstāvis, taču dominējošais elements viņa daiļradē ir piedzīvojums, saistošs notikums."
Damburs, Edgars. Tā izauga leģendārie vīri.
Literatūra un Māksla, Nr. 38, 22.09.1962.
"Pa lielākajai daļai Voldemāra Branka stāstu varoņi izauguši kopā ar viņu vai viņa acu priekšā. Kad lasām grāmatas "Mazais cilvēks uz lielā cela", "Kara cepure", "Kaujinieka dēls", "Puiku gadi Alūksnē", ik lappusē jūtam – tie ir paša autora staigātie ceļi, viņa prieki un bēdas. "Kauju negaisos", romānā "Ar lodi sirdī", stāstu krājumā "Perekopa velns" dzirdam latviešu strēlnieka Voldemāra Branka soļus."
Celmiņa, Anna. Voldemāru Branku atceroties.
Oktobra Karogs, Nr. 13, 02.02.1982.
"Voldemārs Branks nepieder pie mūsu literatūras virsotnēm. Viņš ir viens no tiem rakstniekiem, par kuriem saka – neizkopts talants, jo maizes darbs un citi apstākļi viņu kavējuši nodoties vienīgi literatūrai. To, ko mums pastāsta Branks, kāds cits autors ar vairāk izkoptu talantu droši vien izstāstītu veiklāk, iespaidīgāk, meistarīgāk. Tādā stāstījumā būtu vairāk mākslas. Branka darbos savukārt ir vairāk tiešuma. Viņš nav tik daudz mākslinieks, cik aculiecinieks.
Bet vai tad nav vajadzīgi arī laikmeta aculiecinieki un viņu liecības? Atminos, 40. gadu otrajā un 50. gadu pirmajā pusē (tai laikā strādāju skolā par bibliotekāru) Branka grāmatas piederēja pie visvairāk lasītajām. Sevišķi viņu bija iecienījuši zēni. Un laikam jau visvairāk taisni tāpēc, ka viņi juta – te ir rakstnieks, kas runā par to, ko pats savām acīm redzējis."
Ancītis, Valdemārs. Strēlnieks no Alūksnes.
Pionieris, Nr. 11–12, 06.02.1987.