Par Riharda Rudzīša bērnību
"Smilšainā jūrmalas zeme prasa lielu darbu, zēns agri jau palīdz vecākiem, bet arī uzaug visciešākā saskarē ar dabu. Jūra, mežs, upe gadalaiku maiņā nenoliedzami ietekmē viņa domu un jūtu pasauli, bagātina to, liek ielūkoties sevī un dabas koplikumos."
Rudzīte, Gunta. Sirds, steidzies pret rītu! Karogs, Nr. 2, 1988
Par Rihardu Rudzīti"Viņu cienīja Rainis un Aspazija, kā dēlu mīlēja Anna Brigadere, viņa skolotājs dzejā ir Jānis Poruks, teoloģijā – Kārlis Kundziņš, folklorai pietuvina Ludis Bērziņš."
Kosteņecka, Marina. Tiem, kas patiesi meklē dzīves jēgu jeb Svētā Grāla Brālība.
Tvnet.lv, 26.07.2005.
"[..] Viņš iemīl Poruku un Raini, Aspaziju, K. Skalbi, F. Bārdu. Liels atklājums tēvam ir latviešu tautasdziesmu bagātības. Ģimnāzijā apgūtās krievu, vācu, franču, latīņu valodas viņš vēlāk papildina ar sev tuvo grieķu, arī angļu un sanskritu, lai tuvotos austrumu domai. Valodas dod iespēju pieslēgties pasaules kultūras artērijai."
Rudzīte, Gunta. Sirds, steidzies pret rītu!
Karogs. Nr. 2, 1988.
"R. Rudzītis mākslinieka personībai izvirza augstas ētiskas prasības. Būt māksliniekam viņa izpratnē nozīmē vispirms būt garīgi daiļam cilvēkam, jo tikai morāli tīrs un garīgi liels cilvēks var radīt lielu mākslu. Literatūras pienākums ir aizstāvēt un sargāt cildenos un svētos ideālus. R. Rudzītis nepieņēma literārus darbus, kuri uzskatāmi nepauda ētiskas normas, bet kuri tapuši, dzīves negāciju un nepilnību rosināti. Tādēļ divdesmito gadu beigās R. Rudzītis asi diskutēja ar jaunajiem dzejniekiem (Aleksandru Čaku), viņš oponēja arī sociāli kritiskajam virzienam (Kārlim Zariņam, Lūcijai Zamaičai)."
Kalniņa, Ieva. Dzeja. Hausmanis, Viktors et. al.
Latviešu literatūras vēsture. 2. sējums. Rīga: Zvaigzne ABC, 1999, 233., 234. lpp.
Par Riharda Rudzīša dzeju"R. Rudzīša dzejai raksturīgs patoss, ekstātiskums, pat eksaltācija pārdzīvojumā, metaforisku gleznu blīvējumi dara viņa izteiksmi sarežģītu un grūti uztveramu. R. Rudzītis ir arī daiļuma alcējs, īpaši otrajā dzejoļu krājumā "Daiļajai dvēselei" (1933. g., 2. izd. – 1935. g.). Daiļais viņa izpratnē ir labais, cildenais, ētiski skaistais. Daiļo, cilvēcisko R. Rudzītis pielūdz sievietē, mātē."
Kalniņa, Ieva. Dzeja. Hausmanis, Viktors et. al. Latviešu literatūras vēsture. 2. sējums. Rīga: Zvaigzne ABC, 1999, 235. lpp.