Par Konstantīna Karuļa personību
"Nav viegli definēt, kas īsti ir bijis Konstantīns Karulis. Jurists, valodnieks, žurnālists, grāmatniecības vēsturnieks vai plašākā nozīmē kultūrvēsturnieks? Bibliogrāfs un Fundamentālās bibliotēkas ilggadējs darbinieks? Visi šie apzīmējumi piederas Konstantīnam Karulim – dažādos darbības posmos pārsvaru ņēmusi drīz viena, drīz otra darbošanās joma, taču jāuzsver vēl viens būtisks papildu apstāklis – Konstatīns Karulis ir bijis laikmetu griežu cilvēks, kam nācās pakļauties dažādu režīmu diktētiem noteikumiem. Viņš ir bijis arī šo pārejas laikmetu upuris, abu okupāciju gados bieži vien bijis spiests pielāgoties, mainīt krāsu un nodarbošanos, tomēr nemitīgi saglabājis strādātprieku, uzkrājis apbrīnojamu erudīciju un, par spīti laikmetu spaidiem, saglabājis optimismu. Konstantīna Karuļa fantastiskā atmiņa un fenomenālā erudīcija, lielais popularizētāja talants ļāvuši viņam gūt paliekamu vietu latviešu humanitārajās zinātnēs un kultūrvēsturē vispār, lai gan savas neparastās spējas viņš tomēr pilnā mērā nav spējis izvērst."
Stradiņš, Jānis. Konstantīna Karuļa dzīves un personības līkloči. Kursīte, Janīna (sast.). Amor vincit omnia: Konstantīns Karulis dzīvē un darbos. Rīga: Zinātne, 2017, 16. lpp.
Par Konstantīna Karuļa "Latviešu etimoloģijas vārdnīcu"
"Konstantīna Karuļa ieguldījums etimoloģijas zinātnes attīstībā ir liels un līdz šim vēl nav pietiekami novērtēts. Viņa sastādītā "Latviešu etimoloģijas vārdnīca" jau sen kļuvusi par neaizvietojamu izziņas avotu salīdzināmās valodniecības pārstāvjiem, etimologiem, turklāt ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās. K. Karuļa vārdnīca ir vārti uz latviešu vārda aizvēstures pasauli.
Divas īpatnības raksturo Konstantīna Karuļa vārdnīcu uz citu līdzīgu etimoloģisko vārdnīcu fona – šķirkļos parādīta vārda vai vārdu saimes indoeiropiešu sakne un daudziem mantotajiem un aizgūtajiem vārdiem dotas paša autora atziņas par to etimoloģiju.
Pirmām kārtām K. Karuļa vārdnīca pieder pie tām indoeiropiešu valodas etimoloģiskajām vārdnīcām, kurās, aprakstot vārda etimoloģiju, parādīta arī rekonstruētā indoeiropiešu sakne jeb tā saucamā pirmsakne. [..] Daudzi indoeiropiešu valodu etimoloģisko vārdnīcu autori par vārda etomoloģiskās rekonstrukcijas gala mērķi uzskata vienīgi tā saucamās vārda pirmformas rekonstrukciju; šādās vārdnīcās rekontruētas tikai tās pirmvalodas saknes vai leksēmas, kas ir atsevišķās valodu grupas pamatā. K. Karulis iet tālāk un viņa vārdnīcā dota ne tikai baltu un austrumbaltu pirmformu rekonstrukcija, bet arī tālākā rekonstrukcija, ņemot vērā indoeiropiešu pirmvalodas tradīciju. Zināmā mērā tā ir zinātniska drosme, ņemot vērā, ka pastāv vesela virkne strīdīgu un neatrisinātu jautājumu par indoeiropiešu pirmvalodas sakņu rekonstrukciju [..]."
Koškins, Igors. Konstantīna Karuļa "Latviešu etimoloģijas vārdnīca" un aizguvumu etimoloģizēšana. Kursīte, Janīna (sast.). Amor vincit omnia: Konstantīns Karulis dzīvē un darbos. Rīga: Zinātne, 2017, 63. lpp.