1906
Ata Ķeniņa reālskola zēniem
Tērbatas iela 15/17, Rīga
Skolotājs"Ķeniņu skolās, kur viņš tikko bija sācis savas latviešu valodas skolotāja gaitas, jaunatne savā starpā saukāja viņu par Kulītēnu tēvu. Jādomā, viņa ārienes un lēnās, mazliet tā kā neveiklās izturēšanās un kustību dēļ; varbūt vienkārši ari tālab, ka viņš dzimis Kulītēnos un izskatījās vairāk pēc laucinieka, nekā pēc pilsētnieka. Baltpurviņa pirmie skolotāja soļi nebija ilgi. Kā viņš pats vēlākos laikos atzinās, zināšanu un amata prasmes trūkuma dēļ, šie pirmie mēģinājumi neesot bijuši viņam arī viegli un rožaini; tos atcerēties neesot liela prieka un labuma. Taču viens bija nenoliedzams: tie saveda viņu jau tolaik diezgan cieši kopā ar jaunatni, kam radniecīga vienmēr bijusi viņa garīgā būtība, un kas mūža pēdējā posmā bija palikusi jau viņam par nešķiramu dzīves daļu."Egle. Kārlis. Augusta Baltpurviņa mūža noslēgums. Latvju Grāmata, 1930, Nr.3.
1908–1912
Rīga
Strādājis par daiļkrāsotāju."Sākumā jau gāja šā un tā, biju par daudz taisnīgs, darbā un dzīvē godīgs. Tas no biedru, bieži tāpat no meistaru puses sagādāja man rūgtus brīžus. Tomēr no sava es neatkāpos, parastajiem mālderu niķiem ne dzīvē, ne darbā nepadevos, un, jo vairāk iestrādājos, jo paliku stingrāks un drošāks, patstāvīgāks. Darba biedri, kas mani pazina, sāka no manis bīties, meistari – cienīja. Tā ar laiku es amatā biju ļoti labi iestrādājies, darbu varēju atrast viegli, un īpaši dažus gadus priekš kara cītīgi nodevos tam, kas traucēja pat rakstniecību."No sarunas ar Kārli Egli 1927. gada vasarā. Cītēts pēc: Egle, Kārlis. Augusta Baltpurviņa mūža noslēgums. Latvju Grāmata, 1930. Nr. 5.
1912–1914
Rīga
Strādājis par daiļkrāsotāju – meistaru."Pēdīgi paliku pats par meistaru, t. i., par uzņēmēju, darba devēju, īpaši 1912., 1913. un 1914. gadā, saņemdams lielāku darbu izpildīšanu pats uz savu roku. Šai laikā esmu patstāvīgi izdaiļojis ne tikai daudzus dzīvokļus, bet arī vairākas lielas būves, vadīdams pieņemtu strādnieku darbu. Tā, piemēram, lielais nams Marijas ielā 49 daiļots manā vadībā pēc Madernieka zīmējumiem. Latviskie ornamenti, laba gaume, apzinīgs izpildījums man stāvēja vienmēr pirmā vietā, un darba pieprasījumi vairojās. Es nedzinos pēc peļņas un tomēr tolaik man veicās vareni. Manā vadībā strādāja ap 30 cilvēku, un kā vēl strādāja! Es pratu ar cilvēkiem sadzīvot, to varu teikt bez lielības. Es nebiju viņu izsūcējs, uzņēmējs, bet darba biedris, kas vada darbus. [..] Zināms, es viens pats gan visus darbus vadīju, bez apakšmeistariem un citiem liekumiem, un arī strādāju ļoti daudz. Ja tā būtu gājis vēl gadi četri, pieci, t. i., ja nebūtu uznācis [Pirmais pasaules] karš, es būtu varbūt tagad jau kāda nama īpašnieks, uz ko gan man prāts pavisam nenesās, tāpat kā tas nenesās būt par meistaru. Uzņēmos šo jūgu citu aicināts un pierunāts. Un jāsaka, klājās diezgan labi arī pret paša gribu."No sarunas ar Kārli Egli 1927. gada vasarā. Citēts pēc: Egle, Kārlis. Augusta Baltpurviņa mūža noslēgums. Latvju Grāmata, 1930. Nr. 5.
1915–1916
Madona
Bēgļu apgādāšanas nodaļas sekretārs
1915–1916
Lazdona
Kurzemes bēgļu apgādāšanas nodaļas sekretārs
1917–1920
Madonas vidusskola
Madona
Strādājis par skolotāju
1920–1926
Alūksnes vidusskola
Alūksne
Latviešu valodas un literatūras skolotājs
1926–1930
Gaujienas vidusskola
Gaujiena
Latviešu valodas un literatūras skolotājs