"[..] Dzimis Rīgā, tirgotāja ģimenē. Pēc vidusskolas absolvēšanas 1919. gada maijā brīvprātīgi iestājās Baloža brigādē (Studentu rotā), vēlāk 3. Jelgavas kājnieku pulkā, ar kuru piedalījās cīņās Latgales frontē un pret Bermontu Augšzemgalē. Tā paša gada novembrī viņu komandēja uz Latvijas kara skolu, kuras sastāvā piedalījās kaujās pie Jelgavas atbrīvošanas no bermontiešiem. Skolas karalaika kursu A. Mālītis beidza 1920. g. maijā ar leitnanta dienesta pakāpi, turpinādams dienestu Bruņoto vilcienu divizionā. 1921. gada vasarā demobilizējās un uzsāka dabaszinātņu studijas Latvijas universitātē, vēlāk tieslietu zinātnēs. Līdztekus studijām un aktīvai dzīvei korporācijā Fraternitas Livonica, kuras filistrs-dibinātājs viņš ir, turpināja strādāt Anša Gulbja grāmatu apgādā. Pēc viņa nāves mantojuma ceļā apgāds nonāca Arvīda Mālīša rokās. Viņš vadīja veikalu līdz nacionalizācijai 1940. gada jūlijā. Piedalījies latviešu grāmattirgotāju un izdevēju biedrībā, kādu laiku bija arī tās valdes loceklis un Latvijas grāmatrūpnieku apvienības biedrs, dzīvi interesēdamies par grāmatrūpnieku arodnieciskās izglītības jautājumiem. Nodibinoties Rakstu un mākslas kamerai, Mālīti iecēla par tās locekli un grāmatizdevēju un tirgotāju sekcijas priekšsēdi, šos pienākumus viņš pildīja līdz kameras likvidācijai. Pēc vācu okupācijas 1941. gada jūlijā viņš sākumā pārņēma boļševiku nodibinātās spiestuves VAPPa vadību cerībā, ka izdosies šo monstrozo, visas Latvijas apjoma organizāciju (tajā bija iekļauti nacionalizētie grāmatu apgādi un grāmatu izplatīšanas, tirdzniecības un ražošanas aparāts) denacionalizēt, taču vācu politikas dēļ tas neizdevās. Atteicies no VAPPa vadības A. Mālītis atsāka personīgā grāmatu apgāda darbību. Diemžēl arī to neizdevās kaut cik plaši atjaunot kara saimniecības apstākļu un vācu cenzūras dēļ.
1944. g. A. Mālītis ar ģimeni devās bēgļa gaitās uz Vāciju, kur vēlāk strādāja par ierēdni pie UNRRAs un IRO, bet 1949. gadā izceļoja uz Austrāliju, strādādams tur divās grāmatu tirdzniecības firmās līdz 1966. gadam, kad veselības dēļ aizgāja atpūtā. Viņš apbalvots ar Trijzvaigžņu ordeni."
A. Sed. Rūpēs par grāmatu. Latvija Amerikā, Nr. 88, 12.12.1970, 5. lpp.
Avoti
Anon. (b. g.). Šķirklis Mālītis Arvīds. Datubāze "Latviešu grāmatniecības darbinieki līdz 1918. gadam". http://lgdb.lnb.lv/index/person/2583/