Neištates Latviešu ģimnāzija

OrganisationNeištates Latviešu ģimnāzija
Additional information

1948. gada rudenī saskaņā ar militāro iestāžu rīkojumu viena no Šlēzvigas-Holšteinas un Hamburgas apgabala baltiešu ģimnāzijām bija jāiekārto Neištatē. Šajā ģimnāzija mācības turpināja daļa slēgtās Lībekas Latviešu ģimnāzijas skolēnu, kā arī darbu - skolotāji.

Bez kopīgā skolas direktora katrai tautībai ir savs pedagoģiskais direktors, kas atbildīgs par savas tautības nodalās mācības gaitu un internāta audzināšanu. Latviešu nodaļas direktors ir mācītājs A. Briedis.

cības uzsākot, lietuviešiem bija 75, bet latviešiem tikai 45 audzēkņu, kaut gan vietu skaits nav ierobežots. Internāta vajadzībām pat rezervēta atsevišķa māja. Lielāko audzēkņu skaitu ģimnāzijai veidoja skolēni no Eitīnas, Grosenbrodes un Neištates latviešu bēgļu nometnēm.
Skolas organizēšanas laikā un mācības uzsākot, to vairākkārt apmeklējuši Ķīles un Libekas augstāko angļu militāro iestāžu vadītāji, lielā mērā atbalstot mācības iestādi.

RepositoriesLatvijas literatūra

Map legendShowing 1-1 of 1 item.
#LocationDateTypeType of place
  
1Neištate
(Neustadt, Schleswig-Holstein, Germany)
(Not set)LocationCity
Person
Place, event
Type
From
To

Skolotājs.

Neustadt, Schleswig-Holstein, Germany
Working place

Skolotājs.

Neustadt, Schleswig-Holstein, Germany
Working place
1945
Dibināja kopā ar Mārtiņu Gaidi, strādāja par skolotāju.
Neustadt, Schleswig-Holstein, Germany
Working place
1945
1946

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.