Rīgas Meža skola

OrganisationRīgas Meža skola
Additional information

Rīgas Sanatorijas internātpamatskola, ko tautā sauc par meža skolu, atrodas Šmerļa meža vidū. Pirmās ziņas par skolu – Meža skola dibināta 1928.gadā. To atvēra tuberkulozes apkarošanas biedrība Biķernieku sanatorijas telpās. Tās gaidīja mitrajos pagraba dzīvokļos novārgušos bērnus, lai tie varētu skolā atgūt fiziskos un garīgos spēkus pedagogu un medicīnas darbinieku vadībā. Skolā uzņēma 50 audzēkņus.

Skolā kā skolotāji strādājuši Latvijā pazīstami pedagogi. Dabas zinības un ģeogrāfiju mācīja skolotājs Pāvulāns, zīmēšanu – skolotājs Upīts, kas vēlāk bija profesors Latvijas Mākslas akadēmijā. Savulaik Meža skolā par skolotāju strādājis arī komponists Marģeris Zariņš. Dažādas tabulas un diagrammas skolas telpām gatavojis vēlākais Rīgas kinostudijas režisors Leimanis.

Avots: http://www.rsis.lv/index.php?page=vesture

RepositoriesLatvijas literatūra

Map legendShowing 1-1 of 1 item.
#LocationDateTypeType of place
  
1Šmerlis
(Ozolkalni, Rīga)
1928LocationPart of a city
Person
Place, event
Type
From
To

Saslimšana ar tuberkulozi liegusi turpināt darbu skolā. Rīgas Meža skolā, kurā tika mācīti ar tuberkulozi inficētie bērni, Marģeris Zariņš vienu gadu pasniedz dabaszinības, ģeogrāfiju, latviešu valodu un dziedāšanu.

Ozolkalni, Rīga
Working place
1934
1935

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.