Par politisko konjunktūru rakstnieka darbos
"Viedokļu atšķirības par Zonberga daiļradi šķietami aizsākas kā tīri literāra polemika, bet viņa mūža garumā tām lemts pārtapt daudz būtiskākās, plašāka mēroga pretrunās, kas saistītas gan ar rakstnieka vēlmi darbos risināt aktuālus sociālus jautājumus, gan visvairāk ar viņa centieniem šos risinājumus pieskaņot konkrētās vēsturiskās situācijas politiskajai konjunktūrai."
Kalnačs, Benedikts. Voldemārs Zonbergs Sauleskalns. Hausmanis, Viktors un Benedikts Kalnačs. Latviešu drāma. 20. gadsimta pirmā puse. Rīga: Zinātne, 2004. 411. lpp.
Par dramaturģisko darbu uzbūves īpatnībām
"Darbības pamatlīnijas viņš izvēlas samērā vienkāršas, nenoslogo ar sarežģītu idejisku slodzi, bet visus problēmu risinājumus ievirza sadzīves plāksnē. Prasmīgi un nereti asprātīgi izveido scēnisko organizāciju. Samērā lielu uzmanību pievērš raksturu veidojumiem, taču interpretē galvenokārt raksturu pamatlīnijas. Labi zina drāmas tehniku, un tādēļ vienmēr konflikts un tā risinājumi veidoti spraigi, uzturot skatītāju interesi."
Grigulis Arvīds. Noslēdzies Voldemāra Sauleskalna mūžs. Karogs, 1973, 5. nr.
Par rakstnieka darbu literāro vērtību
"Tiesa, vairumam šo lugu nav bijis lemts ilgs mūžs nedz uz skatuves, nedz arī literatūrā. Tās lielākoties bija tā saucamā tekošā repertuāra lugas, kas tāpat vajadzīgas stabila, ritmiska darba nodrošināšanai teātri."
Pabērzs, Juris. Raženais teātra strādnieks. Karogs, 1985, 11. nr.