Par sabiedrisko darbību
"Klauverts intensīvi dzīvoja līdz teātra notikumiem un ņēma ļoti dzīvu un aktīvu dalību teātra dzīvē. Klauverts bija lietu virzītājs un bīdītājs, kas mēdza izvirzīt citus, bet pats palika kaut kur aizmugurē. Neviens darbs viņam nebija par smagu, par vienkāršu, par garlaicīgu, ja tikai tas nāca latviešu lietai par labu."
Bērziņa, Lūcija. Spodris Klauverts – cilvēks, sabiedrisks darbinieks un drāmatiķis. Spodris Klauverts: Piemiņas grāmata. Sidneja: Sidnejas Latviešu biedrība, 1981. 20. lpp.
Par dramaturģijas darbiem
"S. Klauverts bija meklētājs, jaunu ceļu gājējs, atklājējs. Dzīvē un arī mākslā. Rakstīt viņu mudināja vajadzība, dzīves nepieciešamība. Ar tādu sastapušies daudzi trimdas dramatiķi, vairāki no viņiem īpaši centušies pielāgoties lugu izrādīšanai un amatieru iespējām, turpretī S. Klauverts ar to nav rēķinājies."
Hausmanis, Viktors. Kas tie tādi... trimdas lugu rakstītāji. Rīga: Zvaigzne ABC, 1999. 226.–227. lpp.
Par lugu "Spēka dēls"
"Savu pirmo, skatuvei domāto darbu, Klauverts nav rakstījis tradicionālas lugas formā, bet ir radījis alegoriju ar abstraktiem simboliem parasto dramatisko tēlu vietā. Grūti sacīt, vai Klauverts to darīja apzināti, bet viņa darbam ir visas raksturīgās viduslaiku didaktiskās "morāles spēles" iezīmes."
Bērziņa, Lūcija. Spodris Klauverts – cilvēks, sabiedrisks darbinieks un drāmatiķis. Spodris Klauverts: Piemiņas grāmata. Sidneja: Sidnejas Latviešu biedrība, 1981. 38. lpp.
Par dzīvi svešumā
"Spodris Klauverts atzinis, ka Sidnejas ziema vairāk līdzinās Latvijas oktobrim, saule silda patīkami, bet augusta mēneša aukstie vēji pat latviešiem kā ziemeļniekiem lika kaklu dziļāk ievilkt mēteļa apkaklē, jo netālajos Zilajos kalnos mēdzis uzsnigt sniegs."
Daukste-Silasproģe, Inguna. Tāla zeme, tuvi ļaudis. Latvieši Austrālijā: dzīve, literārais process, personības. Rīga: LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts, 2004. 118. lpp.