PAR REINI RUNCI
"Izdevniecības galvenā redaktore Laima Slava saka: "Reinis ir pelnījis atzīšanu.
Līdz brīdim, kad dzejniece Agnese Krivade izstāstīja par puisi, kurš, piesaistīts pie gultas, ar ļoti ierobežotām kustību spējām, raksta dzeju, un draugi cenšas viņam palīdzēt, neko par Reini nezināju.
Agnese lūdza, lai izdodam viņa dzeju krājumiņu, tas iznāca, bet nopietna vēlēšanās sadarboties ar Reini man radās, kad satikāmies un iepazināmies grāmatas atvēršanas pasākumā, kas ar viņa draugu palīdzību notika Operas laukumā. Reinis sēdēja ratiņkrēslā, skaists un sapucējies – melnā ādas jakā, smaidīgs, jauks, gaišs cilvēks. Un tad mēs ar Jāni Rokpelni aizbraucām pie viņa uz mājām un Purvciema daudzstāvu nama dzīvoklītī ieraudzījām viņu vidē, kur paiet viņa dienas. Tikai tur pa īstam var saprast Reiņa dzīves dramatismu, un absolūtas apbrīnas vērta ir viņa attieksme pret visu: tas, kā viņš runā par sevi, viņa rakstītie teksti. Reinis nevienu mirkli nesūdzas, viņš kaļ savus radošos plānus – apbrīnojamus, tikpat kā neizpildāmus.""
Blaua, Līga. Dzejnieks Reinis Runcis: Viss pazuda vienā mirklī – dzīve, draugi. Viņi pazuda uzreiz. Ievas Stāsti, 24.01.2021.
PAR FILMU "RUNCIS"
""Mūsu filmas galvenais vēstījums ir stāsts par dzejnieku, kurš ir paralizēts, nevis, piemēram, par paralizētu cilvēku, kurš raksta dzeju," raksturojot īsfilmu "Runcis", saka režisors Andrejs Verhoustinskis. No filmas viegli plūst dzeja un dzīvošanas ilgu pilni sapņi, vienlaikus ļaujot ielūkoties sarežģītajā Reiņa Runča ikdienas dzīvē."
Leitholde, Aiga. Paralizētā dzejnieka Reiņa Runča radoši intensīvā dzīve. Dokumentālā filma par sapņiem. lsm.lv, 17.11.2023.