Par Jāņa Radāna dzeju un personību"Jāņa Jēkabsona klasiskā izglītība, nopietnas literatūras un valodu studijas deva arī savus stipros balstus Jāņa Radāna dzejai. Tā tālu stāv no tukšas pļāpāšanas, paviršiem vārdu sačupojumiem un banālu jūtu uzbāzības. Turpretim Jānis Radāns nebaidījās blakus traģisku dzīļu izgaismojumiem notvert ari dzīves komisko puanti un panākt dažādu pretpolu starpā tikai mākslā iespējamo izbalansējumu. Aizgājējs mīlēja savrupu dzīvi, vairījās trokšņa un nekad nekāroja arī apkārtnes ievērību. Dotību viņam netrūka. Jau skolas gados – beidzis Rīgas pilsētas 1. ģimnāziju – viņš parādīja izcilu apdāvinātību, kas ļāva viņam papildināt zināšanas dažādos virzienos, piemēram, stenografijā. Taču vienam otram viņa draugam un laika biedram šķita, ka Jānis Jēkabsons savas dotības īsti
neizmanto tā, kā to kāds cits būtu darījis savas karjeras labā. To netieši viņš ari atzīst savā dzejā, kura tagad radusi savu paredzējumu: "Kaut kur smeldz. / Bet tas nekas./ Ilgi esmu kāpis./ Lai reiz brūk un sagāžas/ Dzīves debesskrāpis."
Gulbītis, Jānis. Miris dzejnieks Jānis Radāns. Brīvā Latvija: Apvienotā "Londonas Avīze" un "Latvija", Nr.4 (24.01.1998)
Par dzejas krājums "Māņu majestātei" (autorizdevums, 1988)"Tikai 1988. gadā nāca klajā Jāņa Radāna pirmais un vienīgais dzejoļu krājums "Māņu majestāte", kurā jo pilnīgāk atklājas viņa īsta dzejnieka dāvanas. Šai nelielajā krājumā (122 lappuses) Radāns parāda lielisku valodas plūdumu, reizēm asprātīgi izteiktu ironiju par trimdas dzīves norisēm, reizēm rezignāciju ar pesimisma noskaņām un visu to - teicamā formas svaigumā. Krājumā ir arī pusducis rūpīgi nostrādātu dzejoļu itāļu renesanses soneta formā un pašā noslēgumā pat sonetu vainags ("Jaunais miljonārs"). Tā ir ļoti sarežģīta un reta klasiska dzejas forma, kas prasa lielu poētisku meistarību un latviešu lirikā sastopama tikai kādu sešu dzejnieku darbos (P. Blaua, K. Štrāla, J. Sudrabkalna, A. Franča, K. Dziļlejas). Sonetu vainags sastādās no 5 sonetiem, pie kam pēdējā soneta jeb maģistrāles visas 14 rindas veido iepriekšējo 14 sonetu rindas, kas turklāt katra ir arī ik iepriekšējā soneta beigu rinda. Lai šādā dzejas formu sarežģītībā izpaustos ne tikai ritma un atskaņu ekvilibristika, bet atmirdzētu pilnvērtīga dzeja, ir nepieciešams īpašs dzejnieka talants."
Derums, Mārtiņš. Beidzies dzejnieka Jāņa Radāna mūžs. Latvija Amerikā, Nr.5 (31.01.1998)