1997: pirmās publikācijas par literāriem procesiem, notikumiem, strādājot laikrakstos "Jaunā Avīze", vēlāk laikrakstā "Rīgas Balss".
Kopš 2001: pirmās zinātniskās publikācijas.
Publicē literatūrzinātniskus un starpdisciplināras, kultūrvēsturiskas ievirzas rakstus dažādos zinātniskos izdevumos, konferenču rakstu krājumos.
Regulāri pētniecisko rezultātus prezentē vietēja mēroga un starptautiskās zinātniskās konferencēs.
Darbojas digitālo resursu izstrādē un satura veidošanā.
Pētnieciskās intereses saistās ar 19. un 20. gs. mijas sieviešu rakstniecību, sieviešu aktīvismu, sieviešu vietas, lomas un sasniegumu izpētes kultūrvēsturiskās aspektā, arhīvu studijām, totalitārisma laiks izpēti un latviešu trimdas un latviešu padomju rakstnieku literārajiem kontaktiem (t. s. kultūras sakari), dienasgrāmatu izpēti, vēstures aktivizēšanu sociālajos medijos (piemēram, Grosvaldi un Margareta Grosvalde), sabiedrības iesaisti (piemēram, akcijas "Lasi skaļi", "Lasīsim dzejiņas" un citas), digitālo resursuun digitālo pētniecisko rīku izstrādi (www.literatura.lv, romānu korpusa izveide un analizēšana, sieviešu rakstniecības ģeogrāfija un citi aspekti).
Literatūrzinātniskā un pētnieciskā darbība
2007: par disertāciju "Padomju Latvijas un trimdas literātu saskarsme dzelzs priekškara laikmetā (20. gs. 50.-80. gadi)" Latvijas Universitātē ieguvusi filoloģijas doktores grādu.
Disertācijas teksts 12 turpinājumos, pielāgots žurnāla formātam, atsevišķos rakstos publicēts izdevumā "Jaunā Gaita".
Literatūrzinātniskie darbi2013 (atkārtoti
2016): Dzelzsgriezēji: Latvijas un Rietumu trimdas rakstnieku kontakti (Rīga: LU LFMI apgāds).
Autore kolektīvos izdevumos2021: Latvijas kultūras vēsture (sastādītājs Ojārs Spārītis; Rīga: Jumava).
2021: The Impossible Resistence: Latvia Between Two Totalitarian Regimes 1940-1991 / atbildīgie redaktori un satstādītāji Valters Nollendorfs, Valters Ščerbinskis, tulkotājs Valdis Bērziņš (Rīga: Zinātne).
2020: Starp teksta baudām un dzimumdiferences kaislībām: veltījums akadēmiķei profesorei Ausmai Cimdiņai (Rīga: LU Akadēmiskais apgāds).
2018: The Literary Field under Communist Rule (Boston: Academic Studies Press).
2017:Fin de siècle literārā kultūra Latvijā: apceres par literatūras sociālo vēsturi (Rīga: LU LFMI apgāds).
2017:Kultūras feminisms: feminisma terminu skaidrojošā vārdnīca (Rīga: Zinātne).
2013:Latvieši un Latvija: akadēmiskie raksti. IV [4.] sējums, Latvijas kultūra, izglītība, zinātne (Rīga: Latvijas Zinātņu akadēmija).
2008:Latvieši, igauņi un lietuvieši: literārie un kultūras kontakti (Rīga: Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts).
Sastādītāja2022: Baltic Belles: The Dedalus Book of Latvian Women's Literature (United Kingdom: Dedalus).
2021: Treimanis, Eduards. Sarkanā paradīze (kopā ar Oskaru Treimani; Rīga: LU LFMI); arī komentāru autore.
2018:The Book of Riga: a city in short fiction (Great Britain: Comma Press).
2016: Treimanis, Eduards.150 epitafu jeb kapuzrakstu: piemiņas panti latviešu rakstniekiem, māksliniekiem un kultūras darbiniekiem (Rīga: LU LFMI apgāds).
2008: Back to Baltic memory: lost and found in literature 1940-1968 (kopā ar Benediktu Kalnaču; Rīga: Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts).
Redaktore2020: Stinkuls, Alfrēds. Mati sarkanā vējā: patiesa teiksma.
2018: Nyet, Nyet Soviet! : stāsti par latviešu politiskajām demonstrācijām trimdā (Rīga: "Latvieši pasaulē": muzejs un pētniecības centrs.