Par autobiogrāfisko grāmatu "Dzīves drumstaliņas" (autorizdevums, 2001)"A. Ritmaņa stāsdjums ietver laiku no 1944. līdz 1949. gadam, un stāstītājs to sāk hronoloģiski ieteicamā formā ar savu iesaukšanu leģionā, kam seko odiseja pa karavīru un bēgļu novietnēm, nobeidzot ar dzīvi un sadzīvi universitātēs Pinneberga un Getingā, ne jau nu gluži Carmina burana garā, un ar tur daudzināto izlaidību un nebēdnību. Antors pabeidz savu stāstījumu ar izlidošanu uz Jauno Pasauli, kas nu jau gan ir sākusi novecot. Pa vidu atrodam jauku mīlestības intermeco, kas trimdinieka stāstā ievieš gaišākas krāsas. Cauri visām kara nejēdzībām, absurdām nejaušībām, kas ar savu uzmācīgo neatlaidību sasaistās ar traģisku liktenību, ieskanas pēckara eksistenciālisma nojautas, kad kara beigas nebūt neliekas kā sākums kādam ilgstošam miera laikmetam. Blakus šai vairāk vai mazāk vēsturisku notikumu atskaitei un izvērtēšanai lasītājs varēs atrast tīri latviski ataviskas iezīmes, kuru starpā dominē Atraitnes dēla motīvs, kas visizcilāk atklājas mērķtiecībā un neatlaidībā iegūt izglītību."
Silenieks, Juris. Jauna atmiņu grāmata. Laiks, Nr.8 (23.02.2002)
Par autobiogrāfisko grāmatu "Dzīves drumstaliņas Amerikā" (2003)"Šīs grāmatas pirmā daļā autors raksta par pirmajās divās "Dzīves drumstaliņas" un "Dzīves drumstaliņas Amerikā" neiekļauto bērnības un jaunības gaitām. Ārzemju latviešu jaunieši to var lasīt kā vēstures mācībgrāmatu. Un labi, ka autors, vērsdamies pie saviem mazbērniem un mazmazbērniem, sarunvalodā lietotiem teikumiem iekavās ierakstījis saprotamu paskaidrojumu. Tagad arī man, domās vai īstenībā iegriežoties Mežaparkā, ejot garām Meža prospekta 4. namam, atmiņā noteikti uzplaiksnīs dažs notikums no triju brāļu un viņu pašaizliedzīgā sargeņģeļa – Omiņas – mierlaika ikdienas. Otrā daļā ievietoti stāsti no dzīves. Un kārtējo reizi pārliecināmies, ka cilvēks sevi visprecīzāk raksturo, stāstot par citiem. Divpadsmit stāstos A. Ritmanis ne tikai apliecina savu zelta vērto cilvēku uzklausīšanas prasmi, bet arī pasaulē visvērtīgāko – draudzēšanās talantu."
Mellupe, Anita. Kas tur gruzd? Latvija Amerikā, Nr.46 (25.11.2006)
Par autobiogrāfisko grāmatu "No Rīgas plašajā pasaulē" (Portlande, 2006)
".. tajā stāstīts par autora bērnību un pirmajiem skolas gadiem. [..] Autobiogrāfiskam tēlojumam pievienoti vairāki stāsti, ceļojumu un dažādu iespaidu apraksti, kuros izpaužas autora izcilās novērotāja spējas, un lasītājs nekad nezaudē uzmanību. [..] Andris Ritmanis kārtējo reizi apliecina, ka ir izveicīgs stāstītājs. Nav šaubu, ka viņa grāmata daudziem sagādās patīkamus izklaides brīžus."
Silenieks, Juris. Jaunības jausmas. Laiks, Nr.36 (02.09.2006)