Par romānu "Ar nāvi uz Tu" (Čikāga: J. Šķirmanta apgāds, 1954)"Aleksis Rubulis savā vēsturiskā ro mānā "Ar nāvi uz tu" stāsta par latviešu leģionāru pārdzīvojumiem un cīņām, kas risinājās 1944./45. g. Krievijā, Latvijā un Vācijā. Jo spilgti attēlotas cīņas pie Novosokolnikiem, Ilmenes purva un ap Melno jeb Nāves kalnu pie Bordovas. Dziļi traģiska ir latviešu karavīru piespiedu atkāpšanās pār Latvijas robežu. [..] Leģionam vienmēr no jauna jāatkāpjas, jo tuvojas Vācijas sabrukums, pie kam vāciešu nodevības un gļēvulības dēļ jācieš smagi zaudējumi. Grāmata noslēdzas ar padošanos amerikāņiem 1945. g. maija sākumā. A. Rubuļa darbs ir varonības un slavas dziesma latviešu karavīriem Otrā pasaules kapa laikā. [..] Grāmatai 36 nodaļas, no kurām liela daļa veltīta tiešiem kauju aprakstiem. Bet cauri niknajam cīņu troksnim allaž jūtam, ka aiz tā pukst dzīvas cilvēku sirdis. Atsevišķo karavīru pār dzīvojumi un vides tēlojumi autoram padevušies visai teicami. Romānā sastopam veselu virkni labi raksturotu komandieru un kareivju tipu. Šeit pieminētās personas, šķiet, pa lielākai daļai ir vēsturiskas, tikai tās sauktas neīstajos vārdos. [..] Autors, kas pats bijis leģionārs, tēlo personīgos pārdzīvojumus un faktus, vajadzības gadījumā tos papildinot ar dzejisku iztēli. [..] A. Rubulis savu darbu veicis ar patriotismu, mīlestību un krietnu māku. Autora stils ir moderns, kas izpaužas koncentrētā, lietišķi dabiskā izteiksmē un samērā īsos, aprautos teikumos. Valoda visā visumā laba. Vārdu krājums papildināts ar dažiem mazāk lietotiem, bet noderīgiem vārdiem. Kautgan autors saviem varoņiem liek runāt karavīru žargonā, tomēr tas atbilst īstenībai un piemērots sižetam."
Vitens, Zigfrids. Piemineklis latviešu leģionāriem. Daugavas Vanagi, Nr.2 (01.03.1955)
Par stāstu un noveļu krājumu "Via tua" (Čikāga: Alfrēds Kalnājs, 1956)"Ar jauno stāstu un no vaļu krājumu Rubulis mūs pārsteidz pavisam neparastā kārtā. Lasītājs izlasa vienu sacerējumu pēc otra un meklē pēc stāstiem un novelēm. Taču to it kā nebūtu mūsu parastajā izpratnē .Vairums diezgan īsi gabaliņi, kas lasīt lasās ļoti labi. Tur katrā atklājas kāds pārsteigums, kāds simbolisks sabiezinājums, dziļas dvēseles cīņas, kāds vienreizējs notikums, izšķirīga dzīves situācija vai "ierāmēta" traģēdija. [..] Visumā jāsaka, ka tas ir pievilcīgs un dziļām atziņām bagāts episko darbu krājums, kurā atspoguļojas viņa rakstnieka personība. Moderns, neparasti moderns ir mūsu jaunais autors. Izteiksmes līdzekļus bagātāk apgūstot un cietāk saliedējot savu stilu, varam cerēt uz modernu novelistu. Tieši novelistiskie elementi mūsu autoram bagātīgi krājumā; vienīgi
to izmantošana vēl nepilnīga."
Spoģis, Alberts. Via tua. Latvija Amerikā, Nr.36 (04.05.1957)
Par dzejas krājumu "Testaments" (1988)"Rubulis ir sakārtojis savu pēdējā gadu desmita sarakstīto dzejoļu krājumu "Testaments". Krājumā ietverti 69 dzejoļi. Vairumā tā ir domu dzeja. Sevis, apkārtnes, notikumu un pasaules ainavošana un analīze ar intelekta asmeni. Vietumis ar siltu sirdi, kristīga cilvēka iejūtu A. Rubuļa acis un dvēsele apglāsta cietējus pasaules ceļos. [..] A. Rubuļa dzejoļus lasot, katrs izjutīs, ka viņa dzejas vārds kalpo cilvēkam, bet vēl vairāk Dievam. [..] Dzejoļu krājumā daudz spēka balsu. Ne mazāk aizkustinošu ainavu. Tās rindas, kurās izskan skaļāku un novalkātu deklarāciju frāzes, izkrīt ārā no labas dzejas auduma."
Klīdzējs, Jānis. Alekša Rubuļa "Testaments". Laiks, Nr.39 (14.05.1988)