Jānis Skučs par Baltijas jūru
"Piekraste spēj savaldzināt tikai sākumā. Bet tās šaurība nedrīkst savā gūstā turēt ilgi. Nedrīkst par sīkām lietām ilgi priecāties. Mīlu Baltijas jūru, bet negribu jau pēc pāris stundām no jauna ieraudzīt krastu. Okeāns – cita lieta. Cilvēks nedēļām, mēnešiem ilgi kuģo un zemi neredz. Tādi apstākļi rada izjūtas un liek māksliniekam izvēlēties to vienīgi lielo un nozīmīgo, liek runāt vispārinātā valodā, īstas mākslas valodā. Bet okeāns jau priekš mākslinieka ir vēl milzīga krāsu bagātība…"
Skučs, Jānis. Mākslinieks nokāpj krastā. Komunists, 03.01.1968. Nr. 1.
Jānis Skučs kā marīnists
"Jānis Skučs ir marīnists šī vārda tiešākajā nozīmē. Jūra un tās stihija ir viņa mākslas smaguma centrs. Viņš tiecas dot anatomiski un fizioloģiski perfektu jūras rakstura zīmējumu, noskaņas un iespaida tiešumu, ūdens materialitāti, viļņu uzbūves smagnējo plastiku. To visu J. Skučs panāk visai skopiem līdzekļiem. Tverdams sakāpinātas, pat dramatiskas ainas, mākslinieks panāk pārliecinošu tēlojumu (daži viņa darbi jūras nepazinējos izraisa vaicājumu – "vai dabā tā ir?"). Pēdējos piecos gados J. Skučs ir ievērojami progresējis, un jādomā, ka nākotnē no viņa sagaidīsim nopietnus darbus."
Ivanovs, Miķelis. Vērojumi un pārdomas marīnistu izstādē. Literatūra un Māksla, 29.06.1957. Nr. 26.
"Lūk, tālo jūru apbraucējs Jānis Skučs, marīnists pēc dziļākās būtības. Viņa audeklos jūra veļ tumšus viļņu kalnus bezgalīgos plašumos vai sasit tos nevaldāmās baltu putu vērpetēs pret majestātiskiem pelēkiem akmeņiem. Gleznā “Vētraina jūra” vairs nevar runāt vienīgi par saviļņotu jūru – tā ir izaicinoša stihija, kas reizē ir varena un krāšņa."
Brāķere, Rūta. Mainīgā jūra. Cīņa, 23.11.1968. Nr. 273.
"Pagājušā gadsimta otrajā pusē Skučs strādājis gandrīz vai vienīgi marīnas žanrā. Mākslinieku interesēja ne tikai jūrasskatu virspusējais raksturojums, bet saistīja būtiskais — jūra kā telpa ar dziļumu un gaismas piepildījumu, iztukšota no visa liekā; viņa marīnās jūra attēlota bez tādiem raksturīgiem elementiem kā zvejas laivas un tīkli piekrastē. Turpinot romantisko līniju un izceļot ūdens dinamiku, jūra gandrīz vienmēr parādīta vieglā viļņojumā vai vētrā, saulainās un pelēkās dienās, un tvertas ne tikai redzamās dabas parādības, bet vērotais atraisījis dramatiskas izjūtas, kāpinātas emocijas. Mākslinieka Artura Ņikitina teikto, ka "Skučs skaitījās pats labākais jūras viļņu anatoms", pamato gan viņa rūpīgā iedziļināšanās darbā, gan publikas atzinība."
Cēbere, Gundega. Jānis Skučs. Neputns. 2009.