Literārā darbība
1978, 27. maijs: pirmā publikācija – literārā pasaka "Tintainā pasaka" Talsu rajona laikrakstā "Padomju Karogs".
1979–1982: laikrakstā "Padomju Karogs" (Talsi), "Padomju Students", "Komunisma Rīts" (Tukums) publicētas literārās publikācijas - dzeja, īsproza, aforismi.
1979: Talsu rajona literārās apvienības biedrs; apvienību konsultēja un vadīja Ilgonis Bērsons.
Darbojies Latvijas Valsts universitātes Filoloģijas fakultātes Jauno autoru pulciņā (JAP), to savulaik izveidojusi un vadījusi Milda Losberga.
Zinātniskā un pētnieciskā darbība
1979, 4. sept.: pirmā zinātniskā publikācija – "Par Ansu Lerhi Puškaiti" laikrakstā "Padomju Karogs" (Talsi).
Kopš 1983. gada zinātniskais līdzstrādnieks Zinātņu akadēmijas Valodas un literatūras institūtā (tagad Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts). Aizstāvējis disertāciju "Priekšstati par mirušo pasauli latviešu bēru tautasdziesmās".
Skat.: Gunta Pakalna folkloras vākums
Pētījuma tematika: latviešu folkloristikas vēsture, latviešu tradicionālās un mūsdienu teikas, spoku stāsti, padomju laika folklora, studentu folklora, pasaku stāstīšana. Nolasījis lekciju kursus par stāstījumu folkloru Latvijas Universitātē, Latvijas Kultūras akadēmijā, Minsteres universitātes Baltijas interdisciplināro studiju institūtā. Iesaistījies projektos Latvijas radio, Rakstniecības, teātra un mūzikas muzejā, Latvijas Universitātes Etniskās kultūras centrā, sadarbojies ar folkloras pētniekiem Vācijā.
Sastādījis grāmatu "Stāsti un teikas par spokiem" (1999), "Anss Lerhis-Puškaitis atmiņās un stāstos" (2000). Rakstījis šķirkļus daudzsējumu pasaku enciklopēdijai "Enzyklopadie des Marchens".
2007, 22.–29. jūlijs: vadījis folkloras ievirzi 3x3 nometnē Laidzē.
2009, 9.–16. augusts: vadījis folkloras ievirzi 3x3 nometnē Gaŗezerā.
Stāstnieku kustības aizsācējs Latvijā.
Uztur stāstnieku kustību, piedalās ar priekšlasījumiem, rosina skolēnus rakstīt spoku stāstus, sadarbojas ar Džūkstes pasaku muzeju.
Apbalvojumi
2001: Lielās folkloras gada balvas laureāts.