"Īsi, lakoniski, vienkārši, pirmajā mirkli var teikt, tur nekas tāds pārpasaulīgs nav, bet ir tāds smalkums, ko var ieraudzīt pēc tam, jo tā doma ir tā vēlāk, pēc tam, tālāk."
Vensko, Sandra. Grobiņas dzejniece Gunita Boka iepazīstina ar savu pirmo krājumu "Pasaule šorīt paklupusi". Lsm.lv, 2019, 14. marts.
Par pirmo dzejas krājumu "Pasaule šorīt paklupusi" (2019)
"Gunitas dzeja ar katram pazīstamiem un ikdienišķiem sadzīves, dabas un sajūtu tēliem prot iekustināt, iedarbināt visdziļākās emociju stīgas, radot dziļu un patiesu līdzpārdzīvojumu. Tajā ir atrasts brīnišķīgs samērs, apbrīnojams līdzsvars, neiekrītot šodien nereti vērojamā dzejas intelektualizācijā, tomēr tekstam nekļūstot banālam vai salkanam. Gaišums un rotaļīgums liek no cita skatupunkta paraudzīties un lietām un notikumiem, kurus ikdienas dzīvē reizēm vairs nepamanām. Šī dzeja ir lakoniska, tieša, viegli lasāma un nesamežģīta, tajā pašā laikā savdabīgā, ar citiem nesajaucamā Gunitas rokrakstā runā par svarīgiem vispārcilvēciskiem, eksistenciāliem jautājumiem – par dzīves ritumu, cilvēku savstarpējām attiecībām plašā spektrā no mīlestības līdz frustrācijai, dzīves jēgas meklējumiem, pieskaras arī Dieva klātesamībai cilvēka dzīvē."
Egle, Jana. Ar krājumu "Pasaule šorīt paklupusi' debitē dzejniece Gunita Boka. Delfi, 2019, 20. febr.
Gunita Boka par dzejas tapšanu
"[..] nez kāpēc man vairāk liekas, ka tekstos izdzīvojam un
radām to dzīvi, kādu mums gribētos. To, par ko sapņojam, pēc kura ilgojamies,
kas paliek mūžam nesasniedzamais ideāls. Ja tā padomā – drīzāk tur atspoguļojas
šīs piepildītās dzīves trūkums. No vienas puses, viss kas ar mums notiek, pēc
tam tekstos sakārtojas vai dod tiem iemeslu rasties – arī notikumi, kas liek
līdzpārdzīvot, analizēt, domāt. Man šķiet, ka "mīlestības vide" dzejas valodā
kārtojas vistrāpīgāk – gan tās pārpilnība, gan trūkums. Mīlestība pret savu
zemi, vecākiem, mājām, draugiem, mīļoto vai bērnu. [..]
Dzejas radīšanas process ir tik intīms, tik personisks, ka rakstu tikai tad, kad esmu vienatnē. Vienatnē arī izdzīvoju šo dzejas tapšanas izjūtu un esmu iemācījusies jau to atpazīt."
Vensko, Sandra. "tu pati esi uguns lāpa". Kultūrzīmes, Nr. 9, 2014, 4. marts.
"Gunitai Bokai piemīt neatlaidība, kādas pietrūkst daudziem jaunajiem autoriem, kuri te parādās, te pazūd un nespēj vai neprot atrast to izejas punktu, no kura attīstīt savu rokrakstu. Gunitai veidojas sapratne par dzejas pirmsākumiem, pēc konsultācijām viņa savos melnrakstos spēj atšķirt būtisko no liekā."
Gūtmanis, Olafs. Atskaites daudzpunkte. Komunists, 1990, 23. febr., 5. lpp.