PAR GŖĀMATU "PAVASARA STRAUMES"
"Dienas grāmata ir īpašs rakstniecības žanrs, kurā autors mums atklāj ne vien savu personību ar tās domām, izjūtām, bet rāda arī saskari ar citiem cilvēkiem un to dzives gaitām attiecīgā laikmetā. Egona Dārziņa dienas grāmata lasās ar neatslābstošu interesi. Sākot ar Kurzemes bēgļu gaitām, autors kā skolnieks, vēlāk jauns students, kara skolas audzēknis Kaukāzā un jauns virsnieks Ukrainā, – rāmā un saistošā valodā parāda mums lielās krievu armijas sabrukumu, pilsoņu karu un anarchiju krievu zemē. Lasot so grāmatu, baigi izjūtam tā laika bada postu krievu zemes pilsētās, sevišķi Pēterpilī. Skaista, kaut reizē arī traģiska, ir autora ciņa pēc izglītības šai bada un posta piemeklētā lielpilsētā.
Ļoti dzīvi autors apraksta savus braucienus uz dzimteni pēc maizes, nokļūšanu vācu armijas gūstā un bēgšanu no gūsta. Vienkārši, bet dziļi izjusti šai grāmatā dokumentēta autora saskare ar dabu – viņš ir liels dabas cienītājs un mīļotājs. Tāpat no ierakstiem dienas grāmatā lasītājam atklājas, ka Egons Dārziņš ir ne vien dziļš jūtu cilvēks, bet daba viņu apveltījusi arī ar lielu enerģiju un asu prātu. Tas jo sevišķi izpaužas laikā, kad autors kā jauns palīgārsts darbojas Cēsu kara slimnīcā."
E. T. Liecības par kādu baigu, bet tomēr lielu laikmetu. Latvija Amerikā, nr. 52, 01.07.1961.
"Dārziņa grāmata ir nevien subjektīvs jaunekļa pārdzīvojumu atspulgs, bet arī vērtīgs avots, kas rāda noskaņas un viedokļus lielajos vēsturiskajos notikumos, kuros dzima brīvā Latvija. Vajadzētu literātūras kritiķa dāvanas, lai pienācīgi raksturotu emocionālo pārdzīvojumu, šo grāmatu lasot. Sevišķi jāizceļ autora veselīgais humors, kas traģiskāko notikumu tēlojumiem atņem to nospiedošo iespaidu."
Dunsdorfs, Edgars. Jaunas grāmatas. Austrālijas Latvietis, nr. 630, 07.04.1962.