PAR EDVARTA TŪTERA LITERĀRO DARBĪBU
"Kaut stingrs Zaļās vārnas ierindnieks, sava veida savrupnieks bija arī Eduards Tūters. Likās, ka viņa nemaz nemanīja mūsu trokšņainajās gaitās un citos pasākumos, kaut lielākajā daļā viņš bija klāt un kādu laiku darbojās arī biedrības valdē. Pēc gadiem viņš piederēja iepriekšējai paaudzei, bet sirdī jutās jauns, tāpat kā Kārlis Baltgailis un Fr. Gulbis, un labprāt iekļāvās nemierīgāko un nepacietīgāko pulkā, kas sita bungas vai plaudēja
Zaļās vārnas ideju karogus. Tikpat klusa kā viņš pats bija Tūtera dzeja un tāda palikusi līdz pat šodienai."
Ēriks Raisters. Kad mēs jauni bijām.
Laiks 27.05.1967
"Tūters nepieder pie daudzrakstītājiem. Viņš parādījās atklātībā tad, kad viens otrs viņa vecuma bieži vien paspējis pateikt visu, kas sakāms un arī jau apklust. Nav viņa dzejas koklei daudz stīgu, kas skanētu dažādas toņu kārtās, bet tās, kas ir, skan neviltoti un sirsnīgi. Tūteram iznākušas piecas dzeju grāmatas: "Laika soļi" (1922. g.), "Pie jūras" (1925. g), "Dvēseles silueti" (1928. g.), "Vijole pagrabā" (1931. g.), "Mūžības dārzos" (1939. g.) Tūtera dzeja nav plašo aprindu dzeja. Tāds, kas meklē kliedzošu modernismu, laikmetīgas ekstravagances, spilgtu daudzkrāsainību, tāds paies vienaldzīgi garām Tūtera vienkāršajiem, atturīgajiem dzejas tēliem. Tūters skumst līdz apspiestiem un saceļas pret netaisnību, bet viņa protests nav skaļš, tas ir klusināts, vairāk vērojošs, jo viņš zina: "Reiz dzēsts tiks viss un kaisīts vējos/ No visiem sapņiem atliksies tik malds"."
Bruno Timermanis. Eduarda Tūtera 50 mūža gadi.
Talsu Vārds. 02.09.1943
"Dzejoļu krājumos "Laika soļi" (1922), "Pie jūras" (1925), "Dvēseles silueti" (1928), "Vijole pagrabā" (1931), "Mūžības dārzos" (1939) intonatīvi nemainīga vientulības, sāpīgu skumju un rezignācijas izpausme, tieksme laimes un dzīves zūdamības motīvus iekļaut prātnieciskās sentecēs."
Inese Treimane. Latviešu rakstniecība biogrāfijās. R.: Zinātne, 2003.