PAR EDUARDA SINĀTA PERSONĪBU UN PROFESIONĀLO DARBĪBU
"Kā dzejnieks Ed. Sināts sevišķi iecienīts bija karavīru un aizsargu aprindās. Viņš arī daudz publicējies militārajā presē, daudz laika jau dzimtenē veltījis sabiedriski-kulturālajam darbam armijā un dažādās labdarības biedrībās, bet trimdā gaviļnieka sabiedriskā aktivitāte izpaudusies DV organizācijā, vietējā Latviešu biedrībā un draudzē. Viņš strādāja arī par vēstures skolotāju latviešu sestdienas skolā, rediģējis informācijas biļetenus un lasījis referātus. Visa Ed. Sināta sabiedriskā darbība apgarota ar dziļu ticību Dievam un Latvijas brīvībai."
T. S. Eduards Sināts. Daugavas Vanagi, 1963, Nr. 3.
"Eduarda Sināta dzejas motīvos dominē dzimtene, karavīrs, pienākums pret tēvzemi, dabas skaistums, mūžības jausmas un cilvēka tiekšanās uz Dievu. Savā bagātajā mūžā viņš daudz veicis sabiedriskajā darbā: lasījis referātus Latvijas pilsētās un laukos par brīvības cīņām, bijis biedrs un vadītājs karavīru organizācijās, strādājis draudžu un skolu organizēšanas darbā."
J. K. Lāčplēsim Eduardam Sinātam 80 gadu.
Latvija Amerikā, 1968, 23. marts.
PAR DZEJAS KRĀJUMU "SAPŅI ATSKAŅAS" (1919)
"Šī dzeju grāmatiņa pelna daudz lielāku ievērību, nekā tas līdz šim bijis. Dzejnieks savam uzdevumam šeit piegājis ar lielu nopietnību un sajūsmu; varētu teikt –autors šinīs dzejās ir ielicis daļu no savas jaunības sirds un kas saprot ko tas nozīmē – tas arī sapratīs šāda darba skaistumu. Ko gan nozīmē mūsu dienas ikdienišķās gaitas un eksistencei maizes pelnīšanas darbs, ja mēs ne uz brīdi neprotam, aizvien vai vismaz kādreiz pa retam apstājoties vai arī tāpat dzīves gaitā soļot, apskatīt arī savus dvēseles pārdzīvojumus un sadzirdēt savas sirds balsi un jūtu stīgas?"
P. m. Mūsu līdzstrādnieku oriģinālo darbu grāmatas.
Latgales Vēstnesis, 1937, 21. janvāris.
PAR DZEJAS KRĀJUMU "ATDZIMŠANAS GARAM. DZIESMAS LATVIJAI" (1935)
Šī grāmata neizbēgami iegūs un ieņems savu stāvokli mūsu grāmatniecībā, jo neviens darbs, kas izceļ mūsu slaveno atdzimšanas laikmetu un mūsu nacionālos vadoņus un varoņus.
P. m. Mūsu līdzstrādnieku oriģinālo darbu grāmatas.Latgales Vēstnesis, 1937, 21. janvāris.
PAR GRĀMATU "LATVIJAS MEŽI RUNĀ" (1965)
"Tā ir nesaistīga dzimtenes atmiņu dzeja. [..] Ed. Sinātam nav kāda raksturīga domu vai izteiksmes īpašība, bet tomēr savs lietu un apstākļu novirzes skatījums, tātad arī sava vieta īpaši latviešu patriotiskā lirikas novadā."
Sudrabiņš, Jānis. Kaŗavīru trīs dzeju grāmatas.
Lāčplēsis, 1965, 1. novembris.