Kārlis Anitens

lv
Ziņot redaktoram

Kolekcijas (1)

@@@@: Author (1)

Audio/video: Narrator (1)

NimiKārlis Anitens
Profesionālā darbība20. gadsimta 90. gados strādājis par korespondentu laikrakstā “Dienas bizness”, vēlāk bijis akciju sabiedrības “Latvijas Gāze” sabiedrisko attiecību daļas vadītājs. Darbību kultūrā un mākslā sācis vienlaikus ar studijām šajā jomā kā privātā teātra “Muzikālais teātris 7” līdzdibinātājs, mākslinieciskais vadītājs un dramaturgs. Bijis libretu autors vairākiem vērienīgiem mūzikliem, sadarbojoties ar komponistiem Raimondu Paulu, Raimondu Tigulu, Mārtiņu Freimani. Vēlāk vairāk pievērsies kamerteātra izrāžu dramaturģijai, režijai un aktierspēlei un kopš 2009. gada darbojas kā režisors un aktieris teātra klubā “Austrumu robeža”. Pieredze un zināšanas vērienīgu iestudējumu veidošanā ļāvusi kļūt par vienu no vadošajiem televīzijas šovu, koncertu un valsts nozīmes svētku scenāristiem, režisoriem un vadītājiem. Veidojis scenārijus vai bijis režisors tādiem populāriem TV šoviem kā “Dziedi ar zvaigzni”, “Dejo ar zvaigzni”, “Koru kari”, “Dziesmu duelis”, “Kurš ir kurš”, “Es mīlu tevi, Latvija”, “Melodiju serpentīns” un neskaitāmām TV Jaungada nakts svētku programmām. Kopš 2013. gada ir scenārija autors, režisors un vadītājs TV raidījumam “Sveika, Rīga!”, izstrādājot vairāk nekā 250 dokumentālus stāstus par galvaspilsētu. Bijis scenārists un režisors XXVI Vispārējo Latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Pūtēju orķestru dižkoncertam un Virsvadītāju un Virsdiriģentu godināšanas ceremonijai, veidojis scenāriju Valsts prezidenta Egila Levita inaugurācijai veltītajā sarīkojumā. Bijis mākslinieciskais vadītājs, scenāriju autors un režisors neskaitāmiem pasākumiem, koncertiem un svētkiem ar apmeklētāju skaitu virs 40 tūkstošiem skatītāju Rīgā, 11.novembra krastmalā. Aktīvi darbojies Latvijas Radioteātrī. Zināšanas un pieredzi nodod kā pasniedzējs vairākās Latvijas augstskolās.

2005: libreta autors Raimonda Paula un Raimonda Tigula mūziklam “Vella kalpi”, “Muzikālais teātris 7”. Režisori Voldemārs Šoriņš un Valdis Pavlovskis.

Apbalvojumi

2019: Latvijas pasākumu Producentu Asociācijas gada balva “LAPPA” kategorijā “Labākais reģionālais pasākum 2018” par festivālu “Latvijas goda aplis”.
2018: Latvijas Pasākumu Producentu Asociācijas gada balva “Izcila pasākumu režija”.

Nodarbesdirektor
režissöör
play writer
actor
script writer
stage designer
kostīmu mākslinieks
Birth time/place09.10.1975
Smiltene
Smiltene, Smiltenes novads
ResidenceRīga
Rīga
Participation in organisationsBiedrība "Dramaturgu asociācija"
Ūbeles iela 2 - 1, Rīga
Ūbeles iela 2 - 1, Rīga, LV-1073
Biedrs

Latvijas Dramaturgu ģilde
Vaļņu iela 9, Rīga
Vaļņu iela 9, Rīga, LV-1050
Biedrs

Kartes leģendaNäitan 4 üksusest 1-4.
#KohtKuupäevTüüpVietas tips
  
1Smiltene
(Smiltene, Smiltenes novads)
09.10.1975Birth time/placeCity
2Rīga
(Rīga)
(Nav norādīts)ResidenceCity
3Ūbeles iela 2 - 1, Rīga
(Ūbeles iela 2 - 1, Rīga, LV-1073)
(Nav norādīts)Participation in organisationsBuilding, house
4Vaļņu iela 9, Rīga
(Vaļņu iela 9, Rīga, LV-1050)
(Nav norādīts)Participation in organisationsBuilding, house

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.