Rīgas Meža skola

OrganizācijaRīgas Meža skola
Papildu informācija

Rīgas Sanatorijas internātpamatskola, ko tautā sauc par meža skolu, atrodas Šmerļa meža vidū. Pirmās ziņas par skolu – Meža skola dibināta 1928.gadā. To atvēra tuberkulozes apkarošanas biedrība Biķernieku sanatorijas telpās. Tās gaidīja mitrajos pagraba dzīvokļos novārgušos bērnus, lai tie varētu skolā atgūt fiziskos un garīgos spēkus pedagogu un medicīnas darbinieku vadībā. Skolā uzņēma 50 audzēkņus.

Skolā kā skolotāji strādājuši Latvijā pazīstami pedagogi. Dabas zinības un ģeogrāfiju mācīja skolotājs Pāvulāns, zīmēšanu – skolotājs Upīts, kas vēlāk bija profesors Latvijas Mākslas akadēmijā. Savulaik Meža skolā par skolotāju strādājis arī komponists Marģeris Zariņš. Dažādas tabulas un diagrammas skolas telpām gatavojis vēlākais Rīgas kinostudijas režisors Leimanis.

Avots: http://www.rsis.lv/index.php?page=vesture

KrājumiLatvijas literatūra

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDateVeidsVietas tips
  
1Šmerlis
(Ozolkalni, Rīga)
1928Atrašanās vietaPilsētas daļa
Persona
Vieta, notikums
Veids
No
Līdz

Saslimšana ar tuberkulozi liegusi turpināt darbu skolā. Rīgas Meža skolā, kurā tika mācīti ar tuberkulozi inficētie bērni, Marģeris Zariņš vienu gadu pasniedz dabaszinības, ģeogrāfiju, latviešu valodu un dziedāšanu.

Ozolkalni, Rīga
Darbavieta
1934
1935

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.