Mīlestībnāji

KolekcijaBiedrība "Literatūras Kombains"
NosaukumsMīlestībnāji
Papildu informācija

Publicitātes informācija

"ar visu savu pirkstu trauslo spēku..."

Tam, kuram tuva vārda melodija, kurš ir dziesmas dzirdīgs, šis krājums atvērsies pilnībā. Šīs dzejas vērtība slēpjas nevis tradīcijas atmešanā, izārdīšanā, bet piepildīšanā, niansēšanā, piešķirot tai savu, īpašo balsi. Zanes Daugules dzejā pats būtiskākais ir poētiski piepildīts izjūtas tiešums un patiesums, kura dēļ arī šķietami tradicionālie tēli iegūst dziļumu un vienreizīgumu. Dzejas "Es" šeit dzeju piesātina, "izgaismo" ar intensīvu emociju. Un šī izjūta neļauj poētiski melot, radīt tukšgaitas rindas.

Tā ir intonatīvi precīza dzeja, kurā formāla racionalitāte piekāpjas melodijas loģikai. Te nav izrēķinātās formas. Ir improvizācija, uzticēšanās izjustajam, iekšēji sadzirdētajam. Šim apjomā nelielajam krājumam piemīt emocionāla daudzstarainība. No viena avota staro gan maigums un mīlestība, gan sāpes un traģika. Tie ir tieši eksistenciāli trāpījumi, kas liek apjēgt esības trauslumu. Un tomēr šajā neaizsargātībā slēpjas liels spēks – apliecināt esamību, dzīvību. Padarīt piedzīvotā un jūtu patiesību par dzejas patiesību.

Māris Salējs
IzdevējsLiteratūras Kombains
Izdevuma veidsliterārs krājums
Darba veidsoriģināldarbs
ISBN9789934909825
Klasifikators
Darba autors
Komentāra autors
Mākslinieks
Redaktors
Faili
Izdošanas gads/vieta00.08.2022
Rīga
Rīga

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDateVeidsVietas tips
  
1Rīga
(Rīga)
01.08.2022Izdošanas gads/vietaPilsēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.