Kur pazuda saimnieks?

KolekcijaIzdevniecība "Liels un mazs"
NosaukumsKur pazuda saimnieks?
Papildu informācija"Kur pazuda saimnieks?" ir Paula Bankovska trešā grāmata bērniem.

Publicitātes informācija

Bērnu grāmatu izdevniecība "Liels un mazs" laidusi klajā Paula Bankovska stāstu krājumu lieliem, jau gandrīz pieaugušiem bērniem un visiem vēstures interesentiem "Kur pazuda saimnieks?" ar autora ilustrācijām.

Runājot, domājot par vēsturi, uzmanību ierasts vērst uz cilvēkiem – tomēr ar cilvēkiem kopā vēsturi piedzīvojuši un pārdzīvojuši arī dzīvnieki, par kuru pieredzi literatūra un pētījumi lielākoties cieš klusu. Rakstniekam Paulam Bankovskim ienāca prātā uzdot jautājumu "Kur pazuda saimnieks?", un tapa trīspadsmit krājumā apkopotie stāsti, kuros 20. gadsimta dramatiskie Latvijas vēstures notikumi un mūsdienu pasaules izaicinājumi skatīti dzīvnieku acīm.

Katram stāstam Pauls Bankovskis pievienojis arī "atslēgu" – īsu, kodolīgu skaidrojumu par stāsta pamatā esošajiem vēstures notikumiem. Tas palīdz emocionālo grāmatu izmantot arī kā vēstures izziņas rīku, iespējams, arī skolā.

Grāmatas autors saka: "Šīs grāmatas tapšana izvērtās tik negaidīti smaga un sarežģīta, ka, ja vien būtu to apjautis iepriekš, varbūt nemaz nebūtu sācis rakstīt." Krājumā iekļautais stāsts "Pērlīte" 2014. gadā tika apbalvots ar Prozas lasījumu galveno balvu.

Pauls Bankovskis veidojis arī grāmatas ilustrācijas, izmantojot akvareļa tehniku. Konkrētās zīmējuma detaļas, ko apņem plūstošo krāsu patvaļa, uzsver cilvēka un dzīvnieka bezspēcību vēstures griežu haosā. Grāmatas dizainu veidojusi Ūna Laukmane.

Avots: satori.lv
IzdevējsLiels un mazs
Izdevuma veidsliterārs krājums
Darba veidsoriģināldarbs
ISBN9789934533860
Klasifikācija
Darba autors
Mākslinieks
Faili
Izdošanas gads/vieta00.09.2017
Rīga
Rīga

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDateVeidsVietas tips
  
1Rīga
(Rīga)
01.09.2017Izdošanas gads/vietaPilsēta
Tiek rādīti ieraksti 1-6 no 6.
NosaukumsAutorsIzdošanas gadsIzdošanas vieta
Istaba no kaķa skatu punktaAnda Buševica
2017Rīga
Krist uz visām četrāmJūlija Dibovska
2017Rīga
Vakara pasaciņas lieliem, gandrīz jau pieaugušiem bērniemSandra Ratniece
2017Rīga
Vēsture caur kaķu durtiņāmBārbala Simsone
2017Rīga
Vēsture dzīvnieka acīmRuta Kurpniece
2018Rīga
Vēstures krikumi un pārpalikumiSanta Remere
2017
Tiek rādīti ieraksti 1-6 no 6.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.