Andrīva Jūrdža raksti
Kopš 15 gadu vecuma brīvajā laikā pievērsies tekstu pārrakstīšanai (par samaksu arī citām personām), veidojot laicīga un reliģiska satura grāmatas. Sākotnēji nodarbojies ar svēto rakstu pārrakstīšanu un ar grāmatiesiešanu, vēlāk sācis pārrakstīt, tulkot un sacerēt arī laicīgus tekstus. No krievu un poļu preses un kalendāriem pārtulkojis latgaliešu rakstu valodā pēc viņa ieskatiem vērtīgākos un latgaliešiem derīgākos materiālus, dažādus praktiskus padomus.
Pierakstījis tautasdziesmas, sakāmvārdus un parunas, ticējumus, vērojumus, kā arī oriģināldzejoļus. No sarakstītajām lapiņām veidojis ap 1000 lpp. biezus sējumus, izplatījis tos, tādējādi cenšoties mazināt drukas aizlieguma (1865–1904) radīto postu Latgalē. Pārrakstītos tekstus mēdza radoši pārveidot, šī iemesla dēļ oriģināldarbi precīzi nav nosakāmi.
Pats iesējis savas personiskās grāmatas un rokrakstus, atsevišķos gadījumos – arī citām personām par atlīdzību. Mākslinieciska vērtība ir Jūrdža darinātajiem ādas iesējumiem ar iespiestu ornamentu.
Ar pārrakstīšanu nodarbojies līdz 1917. gadam, kad darbu turpināt liedzis progresējošais aklums.
Literārā darbība
Ap 1860. gadu sācis rakstīt dzeju. Jūrdžs iesūtījis savus dzejoļus, aforismus, mazus stāstiņus, folkloras materiālus, kā arī dzimtā pagasta kultūras un saimnieciskās dzīves aprakstus laikrakstiem "Gaisma" un "Dryva". Jūrdža dzejoļi iespiesti pirmajā latgaliešu dzejas antoloģijā "Kūkle" (1914).
Jūrdža bibliotēka
No 19. gadsimta 60. gadiem līdz 20. gadsimta 20.–30. gadiem Jūrdža ģimenē tika izveidota unikāla Latgaliešu zemnieku mājas bibliotēka (vairāk par 200 grāmatu un periodisku izdevumu – reliģiskā literatūra, kalendāri, beletristika). Īpašu vērtību bibliotēkai piešķir lasīšanas atzīmes un dažāda satura piezīmes grāmatu eksemplāros.
Pēc Andrīva Jūrdža nāves par grāmatu krājumu rūpējās viņa mazdēls Aleksandrs Jūrdžs. Mūsdienās bibliotēka glabājās Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.
Andrīva Jūrdža rokrakstu liktenis
1925. gadā liela daļa no Pētera Stroda izveidotajā Latgales Centrālajā muzejā Rēzeknē nodotās Andrīva Jūrdža bibliotēkas un rokrakstiem, tostarp 15 rokrakstu grāmatas gāja bojā ugunsgrēkā.
30. gadu vidū Vladislavs Locis pārdeva Valsts bibliotēkai (tagad – Latvijas Nacionālā bibliotēka) latgaliešu drukas aizlieguma laika dzejnieka Andrīva Jūrdža rokraksta grāmatas, kuras viņa meitas bija saņēmušas no tēva kā kāzu dāvanu. Viena no tām bija nejauši nokļuvusi Dricēnos un Vladislava Loča īpašumā, otru savai mātei – Andrīva Jūrdža meitai Johannai izlūdzās J. Cybuļskis. (pēc: Lilija Limane. Latgaliešu grāmatniecības attīstības veicinātāji. Bibliotēku Pasaule, Nr. 41, 01.01.2008, 60. lpp.)
50. gadu beigās Misiņa bibliotēkas rīcībā nonāk Andriva Jūrdža rokraksti no 1912. gada. Jūrdža rokrakstu krājums tiek papildināts arī 1970. gadā
Mūsdienās liela daļa pārpalikušā mantojuma glabājas Latvijas Nacionālās bibliotēkas un LU Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkas Reto grāmatu un rokrakstu nodaļā – 5 rokraksta grāmatas un vairāki fragmenti LNB, 1 grāmata – LUAB, 1 – privātā krājumā. Vecākā saglabājusies grāmata datēta ar 1875. gadu.
Pēc dažādiem avotiem noskaidroti pavisam eksistējuši 34 Andrīva Jūrdža rokraksta grāmatu sējumi: 8 jaukta satura grāmatas, 5 prozas grāmatas, 3 kalendāri, 1 sakāmvārdu un parunu krājumi, 2 grāmatas ar ziniska un praktiska satura tekstiem, 12 reliģiska satura grāmatas, 3 nenoskaidrota satura grāmatas.
Piemiņas saglabāšana
1949. 3.III Traunšteinā (Bavārijā, Vācijā) dibināts Andrīva Jūrdža fonds – organizācija Latgales kultūras attīstības veicināšanai. Tā vadītājs ilgus gadus bija izdevējs Vladislavs Locis.
1970. gada vasarā Desetnieku kapos atklāts B. Buļa un A. Velikāna veidots piemineklis "Latgales Prometejam".
1999. gadā Latgales Kultūras centra apgāds izdeva Andrīva Jūrdža rokraksta grāmatu "Myužeigais kalinders" ar vairāk nekā 800 lappusēm.