Ingas Grencbergas romāna manuskripts

NosaukumsIngas Grencbergas romāna manuskripts
VeidsFoto
Nr.78
ParakstsFragments no Ingas Grencbergas (1981) grāmatas “Sestā sieva” (2020, Zvaigzne ABC).
Rokraksts no Ingas privātā arhīva.

Teksta atšifrējums:

Es gribu izstāstīt savu stāstu. Skaistas dzīves, skaista vēstule. Cigareti? Nē, man nav bail. Es esmu stipra, jo tu esi manā pusē! Un es – tavējā… Mani sauc Alise Berga! Es savā dzīvē esmu piedzīvojusi mīlestību. Ticību, cerību, mīlestību un pateicību. Ja tā nebūtu bijis – man nāktos to izdomāt. Es esmu baudījusi mirkļus. Pašsaglabāšanās un pašiznīcināšanās. Mīlu, nemīlu, mīlu! Neatgriezeniski, pašaizliedzīgi! Jā! Īsta un laimīga dzīve. Kafija un cigarete. Tagad! Būt mīļākajai un mīļotajai. Ak, laimīgā es! Man ir savs sargeņģelis. Mīlestība. Es esmu bijusi izredzēta brīnišķīgai dzīvei. Atkailināties un ļauties. Būt viņam. Un sev. Svinēt sievišķību. Pieņemt, ko dzīve dod. Smaidīt! Spilgti un jaudīgi. Starpstāvokļa nav, visam ir nozīme. Šeit un tagad, nemeklējot zudušo laiku! Tas ir baudpilns rituāls. Ak, tā tik ir deja. Piedod, es mīlu. Par spīti. Apžēlota. Aplis noslēdzas.

Manas dzīves grēksūdze, kaila vienaldzība. Dzīve ir īsa – laiks ir dārgāks. Dzīvība! Par. Pret. Jā. Nē. Palikt. Aiziet. Izvēle – pirmā un vienīgā reize. Es nemāku klusēt. Vārdi kā stikla pērlītes mirdz saulē. Bende un sodāmais reizē. Spēle ar uguni ir mana atkarība. Jauna diena, jauni noslēpumi. Femme Fatale. Mīlestība. Naids. Kas ir laime? Tikai tevis man pietrūkst. Atbrīvota, bez nožēlas. Viss piepildīts. Nulles punkts. Dzīve beidzas – dzīve sākas. Pazūd, lai atrastos. Viss jau ir manī.

Jūti? Es esmu gaiss…

Rokraksta informāciju sagatavojusi Ruta Kurpniece
Personas attēlāInga Grencberga
Iekštelpas
Vieta un datums2020
Krāsas

Kartes leģenda

#VietaDateVeidsVietas tips
  
Nekas netika atrasts.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.