Andreja Pumpura vēstule

NosaukumsAndreja Pumpura vēstule
VeidsFoto
Nr.95
ParakstsRakstnieka Andreja Pumpura (1841–1902) vēstule nenoskaidrotai personai, iespējams rakstīta Elīzai Rātminderei (1848–1928), Matīsa Kaudzītes (1848–1926) sievai.
Vēstules kopija Rakstniecības un mūzikas muzejā, RTMM 571902.

Teksta atšifrējums:

Šos vārdus esu uzrakstījis pēc patiesības ka to savā sirdī sajūtu, vēlētos, ka ari Jūs viņus par patiesību uzņemtu un manim vairāk uzticētu [ne – ievietos] ka tas līdz šim noticis; tad ari es varētu drošaki cerēt ka vienreiz manas skumjas jutīs un es savu laimi pie Jūsu krūtim atradīšu. – Tomēr, ja liktens būtu nolicis ka mūsu dzīves ceļi viens no otra šķirās – un Jūs pēcāk dzīvodami kādu reizi šos vārdus atgādājiet, tad domājiet ka tas bija sapnis, kur Jūs citureiz, kad vēl tēva mājā dzīvojāt, redzējāt ka viens svešs ceļinieks garam iedams Jūs redzeja un sirsnīgi iemīlēja; tas pats Jūs laipnīgi uzrunādams lūdza lai viņam ļaujot kādu brītiņu pie Jūsu kājām atpūsties; bet Jūs redzēdami ka līdz ar šo ceļinieku ari liela vētra uz mājas pusi sagriežas, tam pavēlējāt lai tālāk ejat; un – noskumis viņš aizgāja, pašā vētras laikā… tas bija sapnis – tapat es ari domāšu – un, tiešām visa mūsu dzīvība ir tik vien – sapnis.

Daudz priecīgas un labas dienas vēlē Jums Jūs mīlēdams A. Pumpurs

JaunPiebalgā

24 Juni 1871.

Informāciju sagatavojusi Ruta Kurpniece
Personas attēlāAndrejs Pumpurs
Iekštelpas
Vieta un datums24.06.1871
Jaunpiebalga
Jaunpiebalga, Jaunpiebalgas pagasts, Cēsu novads
Krāsas

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDateVeidsVietas tips
  
1Jaunpiebalga
(Jaunpiebalga, Jaunpiebalgas pagasts, Cēsu novads)
24.06.1871Attēla radīšanas vietaCiems

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.