Dantes Aligjēri biedrības balva

PavadinimasDantes Aligjēri biedrības balva
Papildus nosaukumsDantes Aligjēri biedrības Gada Lielā balva
Gads no(nenustatyta)
Gads līdz(nenustatyta)
ValstsLatvija
@@@@Apbalvojumi atjaunotajā Latvijas Republikā (1991– )
Aprašas

Latvijā jau 20. gadsimta sākumā lielā interese par klasiskās kultūras vērtībām realizējās Itālijas un Latvijas biedrības dibināšanā 1934. gada 14. decembrī. Aktīvu sadarbību starp abām valstīm uzturēja biedrības vadītājs Kārlis Straubergs un Latvijas vēstnieks Itālijā Arnolds Spekke.

Pēc vairāku gadu desmitu pārtraukuma biedrība savu darbību atsāka 1996. gadā kā Dantes Aligjēri biedrības Latvijas nodaļa. "Dantes Aligjēri biedrība" ir dibināta 1996. gada pavasarī pēc Itālijas vēstnieka Umberto Pestalocas iniciatīvas. Tās jaundibināšanā piedalījās Latvijas inteliģence, kuras interese par Itāliju saistīta ar profesionālo jomu, kā arī kultūrvēsturisko attiecību realizēšanas iespējām. Biedrība apvieno vairāk nekā 50 itāļu kultūras speciālistus un interesentus. Biedrība dibināta ar mērķi aizsargāt un izplatīt pasaulē itāļu valodu un kultūru, kā arī lai popularizētu itāliešu kultūras daudzveidību. Tā ar savu darbību sekmē sabiedrības interesi par Itālijas kultūru, Itālijas un Latvijas sadarbības formām, kultūrpieredzes apmaiņu un perspektīvām. Dantes Aligjēri biedrība ir nodibinājusi "Gada Lielo balvu", kura tiek pasniegta personībām, kas devušas izcilu ieguldījumu Itālijas - Latvijas kultūras sakaru veicināšanā. Gada Lielās Balvas autors ir medaļu mākslinieks Jānis Strupulis.

Rodomi rezultatai 1-22.
PersonaDarbsPiešķiršanas datums
Leons Briedis2014
Dace MeiereBalva piešķirta par devumu Umberto Eko, Malapartes un citu itāļu autoru darbu tulkošanā, kā arī par darbu pie latviešu — itāļu, itāļu — latviešu vārdnīcas sastādīšanas.2005
Rodomi rezultatai 1-22.
DarbsPiešķiršanas datums
Nėra užklausą atitinkančių įrašų.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.