Aiz stikla

CollectionApgāds "Zvaigzne ABC"
TitleAiz stikla
Additional information
"Aiz stikla" ir Pētera Brūvera astotais dzejoļu krājums. Krājumā iekļauti Josifa Brodska, Vladislava Hodaseviča, Henrika Naģa, Alfonsa Nīka-Niļūna, Vāgifa Samedoglu, Elizabetes Šulca-Zemrauas, Toma Veclovas, Zbigņeva Herberts darbu atdzejojumi.

Publicitātes informācija

Pētera Brūvera dzejas un atdzejas krājums "Aiz stikla" ir latviešu poēzijas vēsturē īpatnas ieceres – simfodzejas tetraloģijas "Valodas ainava" – otrā grāmata. Krājums iznācis Apgādā Zvaigzne ABC.

Dzejnieks un atdzejotājs Pēters Brūveris ir viens no spilgtākajiem 20.-21. gadsimta mijas autoriem. P. Brūvera dzeja ir vienlaikus vienkārša un sarežģīta, klasiska un novatoriska. Autoram piemīt oriģināls priekšstats par latviešu valodas ortogrāfiju. Ik dzejolis pārsteidz ar leksikas muzikalitāti un krāšņumu. P. Brūveris savā dzejas mākslā iedzīvina sen aizmirstus vārdus, padara tos mūsdienīgus, saprotamus un izjūtamus. Autors ir noskaņu dzejas meistars – līdzjūtīga ironija savijas ar aizejošā un nesniedzamā smeldzi, patiesa iesmiešanās sastopas ar vīpsnu par neīstām raudām. [..]

Aiz stikla ir P. Brūvera devītais krājums pieaugušajiem, bet dzejnieks raksta arī bērnu dzejoļus, libretus un dziesmu tekstus teātra izrādēm. Regulāri publicējis atdzejojumus un tulkojumus no lietuviešu un tjurku grupas valodām. P. Brūvera dzeja izdota lietuviešu, krievu, zviedru, angļu un citu Eiropas tautu valodās.

Avots: tvnet.lv
PublisherApgāds "Zvaigzne ABC"
Formatbook
Work typeoriginal work
ISBN9984374114
Classification
Artist
Atdzejotājs
Author
Editor
Publishing year/ place2006
Rīga
Rīga

Map legendShowing 1-1 of 1 item.
#LocationDateTypeType of place
  
1Rīga
(Rīga)
2006Publishing year/ placeCity
Showing 1-2 of 2 items.
TitleAuthorPublishing yearPublishing place
"starp sprostu (A) uz neesmi (B)"Maira Valtere
2006Rīga
Telplaikā no Esmes līdz ZiemeļpolamRuta Veidemane
2006Rīga
Showing 1-2 of 2 items.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.