Lote Vilma Vītiņa

lv
Report to editor

Collections (2)

Works: Author (7); Artist (3); Person of reception (13)

Audio/video: Narrator (1)

Photos: Person in photo(1)

NameLote Vilma Vītiņa
Linkhttps://lotevilma.com/
SummaryLote Vilma Vītiņa (1993) – ilustratore un dzejniece. Dzejas publikācijas rodamas Valtera Dakšas izdotajā un Arta Ostupa sastādītajā dzejas antoloģijā "Kā pārvarēt niezi galvaskausā" un "Punctum" izdotajā dzejas krājumā "Monta Kroma. Re:". Dzejas kopas tikušas publicētas arī portālos "Punctum" un "Satori". Lote Vilma Vītiņa ir teksta un ilustrāciju autore bilžu grāmatai bērniem "Dzejnieks un smarža", kas izdota izdevniecībā "Aminori". 2020. gadā klajā nācis viņas debijas dzejas krājums "Meitene", savukārt 2021. gadā – dzejprozas krājums jauniešiem "Ūdenstornis".
Quotations

Par dzejoļu kopu antoloģijā "Kā pārvarēt niezi galvaskausā?" (Valters Dakša, 2018)

"Par spīti tam, ka viss it kā ir tik mierīgs un labi pazīstams no mūsu pašu bērnības vasarām, lakoniskās rindas slēpj kādu tikko manāmu spriedzi, un lasītāja aizdomīgajā prātā nobriest situācija, kurā šķietamais miers, iespējams, tiek izjaukts un idilliskā ainava iegūst potenciālu kļūt par televīzijas ziņu sižetu, kas beidzas ar aicinājumu neatstāt bērnus bez uzraudzības."

Vērdiņš, Kārlis. "Tad mēs būsim apskāvušies". Punctum, 02.10.2018.

Par debijas dzejas krājumu "Meitene" (Neputns, 2020)

"Krājums "Meitene" piedāvā jaunas sievietes vēstījumu, kas pēdējo gadu latviešu dzejas kopainā ir salīdzinoši rets un tāpēc – gaidīts un apsveicams notikums. Vītiņas dzejoļu forma ir apbrīnojami precīza – nevienas pārspīlētas detaļas un reizē emocionāla ietilpība. Būtiska loma ir saspēlei starp vārdu un klusumu, kas rada šo dzejoļu īpašo nospriegojumu. Vītiņas krājumā fiksētā pieredze piedēvēta tieši meitenei, lai gan, plašāk raugoties, viņa runā par cilvēka attiecībām ar laiku un pārmaiņām."

Artis Ostups

Par dzejprozas krājumu jauniešiem "Ūdenstornis" (Liels un mazs, 2021)

""Ūdenstornis" ir nopietna un skaista grāmata, iespējams, ka to pat varētu saukt par romānu. Tajā ir izstāstīts jauna cilvēka pieaugšanas un pirmās mīlestības stāsts. Lasot grāmatu, domāju, ka tas ir par meiteni. Tomēr kādā brīdī iedomājos, ka tas var būt par jebkura dzimuma jaunu cilvēku. Arī otrs cilvēks, kuru viņa sastop un kurš ar savu klātbūtni un pieskārienu atklāj varonim/varonei mīlestības spēku un sāpes, nav iezīmēts kā konkrēta dzimuma pārstāvis. Manuprāt, tas ir lieliski. Lote Vilma Vītiņa apraksta savu pasauli ļoti konkrēti un precīzi, bet tēli, kurus viņa veido, nav iepriekš paredzami, tā ir jauna metaforu pasaule, kurā pusaudzim rast spēku no klišejiskās, ne viņa veidotās realitātes."

Gaile, Inga. "Ūdenstorņa radīšana". Satori, 14.12.2021.
Occupationspoet
artist
Birth time/place30.10.1993
EducationJaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskola
Hāmaņa iela 2a, Rīga
Hāmaņa iela 2A, Rīga, LV-1007

The Art Academy of Latvia
Kalpaka bulvāris 13, Rīga
Kalpaka bulvāris 13, Rīga, LV-1050

Beigusi studijas Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļā.

RewardsStarptautiskā Jāņa Baltvilka balva
Dzejnieks un smarža
Balva piešķirta par grāmatu "Dzejnieks un smarža".
Labākais ilustrators bērnu un jauniešu grāmatu mākslā
2020

Map legendShowing 1-2 of 2 items.
#LocationDateTypeType of place
  
1Hāmaņa iela 2a, Rīga
(Hāmaņa iela 2A, Rīga, LV-1007)
(Not set)EducationBuilding, house
2Kalpaka bulvāris 13, Rīga
(Kalpaka bulvāris 13, Rīga, LV-1050)
(Not set)EducationBuilding, house

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.