Liepa Rūce

lv
Report to editor

Collections (2)

Items: Author (1)

Works: Author (2); Editor (1); Artist (1); Person of reception (3)

Audio/video: Narrator (1)

NameLiepa Rūce
Additional namesLiepa Actiņa
SummaryLiepa Rūce (1989) – dzejniece. 2020. gadā iznācis viņas debijas dzejas krājums "Atspulga balss", par kuru viņa saņēmusi žurnāla "Domuzīme" Dzejas balvu 2021.
Quotations

Par dzejas krājumu "Atspulga balss" (2020)

"Liepas Rūces dzejoļi ar pārtraukumiem parādās mūsu literārajā periodikā jau apmēram piecpadsmit gadus. Dzeja tapusi ilgā laika posmā, kurā ir nobriedis un mainījies gan autores radošais rokraksts, gan viņas liriskās varones attieksme pret pasauli, un tas padara šo debijas grāmatu pilnasinīgāku no personības transformācijas un iekšējo konfliktu risinājuma viedokļa. Krājuma centrā ir cīņa ar atsvešinājuma izjūtu, ko rada sevis apzināšanās un pieņemšanas mēģinājumi un saskarsme ar citiem kā slēgtām, psiholoģiski nepieejamām būtnēm. Apkārtējo ārējais miers, kas līdzīgi melnajam caurumam neemanē neko uz ārpusi, kontrastē ar vēstītāja iekšējām pretrunām. "Atspulga balss" varone pastāvīgi nošķeļ no sevis savus agrākos es, savu ķermenisko es un citas sevis izpausmes, radot dubultniekus, uz kuriem brīžiem noskatās no malas, brīžiem mēģina veidot dialogu un brīžiem tajos atgriezties."

Ronalds Briedis
LinksJana Egle (1963) - Mother
Occupationspoet
Birth time/place1989
RewardsDzejas dienu balva
Atspulga balss
Žurnāla “Domuzīme” Dzejas balvu 2021 ieguvusi dzejniece Liepa Rūce par krājumu "Atspulga balss" (Pētergailis).
2021

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.