Rīga: Patrioti

Komentēt

KolekcijaD. Zeltiņa apgāds
NosaukumsRīga: Patrioti
Papildu informācijaKultūrvēsturisku romānu triloģijas "Rīga" 1. daļa "Patrioti". Pirmizdevums.
2. daļa – "Labākās familijas" (periodikā 1921. gadā; nepabeigta). 3. daļa netika uzrakstīta.
IzdevējsD. Zeltiņa apgāds
Izdevuma veidsgrāmata
Darba veidsoriģināldarbs
Saitehttp://dom.lndb.lv/data/obj/66131.html
Kategorijas
Žanri/ Literatūra/ Literatūras veidi/ proza/ romāns/ vēsturiskais romāns
Darba autorsAugusts Deglavs
Saistītie darbiRīga: Labākās familijas
Rīga. Patrioti
Rīga: Labākās famīlijas
Rīga: Patrioti
Rīga
Rīga: Patrioti
Rīga
Rīga
Rīga
Rīga
Rīga
Rīga
Rīga: Patrioti
Rīga: Labākās famīlijas. 1. sējums
Rīga
Izdošanas gads/vieta1912
Rīga
Rīga
Pirmpublicējums periodikā laiks/vieta1911–1912

Nodrukāta laikrakstā "Jaunā Dienas Lapa" 1911. g. Nr. 147–244 un 1912. g. Nr. 75–196.

Atslēgvārdi

:Nav norādīta kategorija
:Iztēlotā vieta

:Iztēlotā vieta
:Epizodiskā vieta (bez būtiskas nozīmes sižetā)
:Notikuma vieta
Tiek rādīti ieraksti 1-20 no 234.
#VietaDatumsVeidsKategorijaVietas tipsTeksta fragments
   
1Rīga
(Rīga)
1912Izdošanas gads/vieta(Nav norādīts)Pilsēta
2Krievija
(Russia)
(Nav norādīts)Minēts tekstāIztēlotā vietaTādēļ, ka viņš aizstāvēja Krievu valsts intereses pret vāciešu intrigām?
3Mazā Jaunavu iela, Rīga(Nav norādīts)Minēts tekstāIztēlotā vietaViens putniņš man jau ir pa pusei slazdā... Kāds Kaspars Biezbārzdis... Patlaban Jāņa baznīcā, bet, tiklīdz dievkalpošana nobeigsies, to stiepšu uz Jumpravu ielu.
4Rātslaukums, Rīga(Nav norādīts)Minēts tekstāNotikuma vietaĻaužu pulki uz Rātūža laukuma sakustējās. Neviens vairs neklausījās uz bursprākas lasīšanas..
5Pārdaugava
(Pārdaugava, Rīga, Latvija)
(Nav norādīts)Minēts tekstāIztēlotā vietaViņu sabiedriskā dzīve Pārdaugavā bija gluži apsīkusi pēc tam, kad viņu kora vadonis skolotājs Caunītis bija miris un arī pats fabrikas kungs pienācis, ka viņu bibliotēkā tomēr ievietotas visas tās grāmatas, kuras ģenerālsuperintendente bija apzīmējis par kaitīgām.
6Sanktpēterburga
(Saint Petersburg, Leningrad Oblast)
(Nav norādīts)Minēts tekstāIztēlotā vieta..ar simtiem un tūkstošiem parakstiem mums tādus rakstus vajag sūtīt uz Pēterburgu, lai iet vai līdz pašam ķeizaram…
7Viestura dārzs, Rīga(Nav norādīts)Minēts tekstāNotikuma vietaKad tie bija sasnieguši Aleksandra tiltu, Krampfs komandēja: "Stoi!"
8Kaļķu iela, Rīga(Nav norādīts)Minēts tekstāNotikuma vietaViņi devās atkal uz priekšu pa Kaļķu ielu, ka zābaki klaudzēja vien.
9Rīgas pils
(Pils laukums 3, Rīga, LV-1050)
(Nav norādīts)Minēts tekstāIztēlotā vietaUn tad jūs esat lielījušies, ka nopirksat Rīgas pili, nota bene, ar visiem vāciešiem... Pasakat, ar kādu nolūku? Ko jūs ar Rīgas pili darīsat?
10Saksija
(Saxony, Germany)
(Nav norādīts)Minēts tekstāIztēlotā vietaK(h)ad viņš (p)būt pie mums iekš Sachsen! Oh, t(h)ad tik viņš sav mācib d(h)a(p)būt... Anno 1848. mēs iekš Drez(d)en viss to k(h)nopain Büttel sadzin iekš to Elbe… [..] Viss Drez(d)en (p)bij iekš aufštand...
11Drēzdene
(Dresden, Saxony, Germany)
(Nav norādīts)Minēts tekstāIztēlotā vietaK(h)ad viņš (p)būt pie mums iekš Sachsen! Oh, t(h)ad tik viņš sav mācib d(h)a(p)būt... Anno 1848. mēs iekš Drez(d)en viss to k(h)nopain Büttel sadzin iekš to Elbe… [..] Viss Drez(d)en (p)bij iekš aufštand...
12Drēzdene
(Dresden, Saxony, Germany)
(Nav norādīts)Minēts tekstāIztēlotā vietaJums ķēniņš dzīvo turpat Drēzdenē, jūs ar viņu varat sarunāties katru dienu... Kur mēs?! Dievs mums augstu, ķeizars tālu... Mums, latviešiem, ķeizars gribētu dot zemi, ir visādas brīvības, bet kungi un barūnas tam stāv priekšā…
13Kalēju iela, Rīga(Nav norādīts)Minēts tekstāIztēlotā vietaLietas vadītājs bija Ādams Spunde, pie kura Pēteris bieži nostaigāja. Tam bija skola Kalēju ielā, mazām, šaurām glāžu rūtīm.
14Vērmanes dārzs, Rīga(Nav norādīts)Minēts tekstāNotikuma vietaViņš bija sasniedzis Vērmaņa parku. Pavasara sezona bija jau atklāta, un spēlēja kara mūzika. Bet, tā kā bija vēl diezgan dzestrs, tad ļaužu bija pamaz.
15Rīgas pils
(Pils laukums 3, Rīga, LV-1050)
(Nav norādīts)Minēts tekstāEpizodiskā vieta (bez būtiskas nozīmes sižetā)«Bet manu kaimiņu, to Lauri Sutumu, to, Krampf, vajag uzmanīt!» Johems svarīgi iesaucās. «Tas dzied tādas savādas dziesmas... Vilks lai no tām tiek gudrs! Lielās pirkt Rīgas pili ar visiem vāciešiem un diezin ko...»
16Jaunsvirlauka
(Jaunsvirlauka , Jaunsvirlaukas pagasts, Jelgavas novads)
(Nav norādīts)Minēts tekstāIztēlotā vietaManam radiniekam pat, māja kā muiža... Tas tur pa Lielupi uz augšu iekš Neu Bergfried…
17Kurzeme
(Latvija)
(Nav norādīts)Minēts tekstāIztēlotā vietaAbar manam brālim ir muiža netāl no Behr-Ziepelhoftas tur ir iekš Kurzemi!
18Merķeļa iela 13, Rīga
(Merķeļa iela 13, Rīga, LV-1050)
(Nav norādīts)Minēts tekstāIztēlotā vietaBet, kamēr vien tas bija vicegubernators, tas palika sev uzticams kā nāvīgs latvietības ienaidnieks, un pat vēlāk, kad tika nodibināta Rīgas Latviešu biedrība, viņš to pirmos pastāvēšanas gados centās novest pie slēgšanas.
19Pārdaugava
(Pārdaugava, Rīga, Latvija)
(Nav norādīts)Minēts tekstāIztēlotā vietaTā kā koku dzirnavas atradās otrpus Daugavas, tad Andreja partija gan te stenku neturēja, tas viņai iznāca par tālu, bet svētdienās un brīvlaikos, kad uzvilkās svētdienas drēbes un izgāja uz pilsētu, tie katrā gadījumā tad iegriezās pie Pētera.
20Rīgas Svētā Pētera baznīca
(Reformācijas laukums 1, Rīga, LV-1050)
(Nav norādīts)Minēts tekstāIztēlotā vietaLētāk daudz nekā Pētera baznīcas krogā un galu galā labāk.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.