Plūdi

Dalikt komentaru

KolekcijaMēnešraksts "Austrums"
NūsaukumsPlūdi
Papildu informācijaRomāna pirmpublikācija.
Formatspublikācija
Darba veidsoriģināldarbs
Nr.1–12
ISSN1691-7332
Saitehttp://periodika.lv/periodika2-viewer/view/index-dev.html#panel:pp|issue:/p_001_aust1903n01|article:DIVL306|issueType:P
KategorejisŽanri / Literatūra / Literatūras veidi / proza / romāns
Darba autorsAndrejs Upīts
Faili
Saisteitī dorbiAndreja Upiša kopoti raksti. 2. sējums
Izdošanas gads/vieta01.01.1903–01.12.1903
Atslāgvuordi
Tiek rādīti ieraksti 1-20 no 59.
#VītaDatumsTipsKategoreja Vietas tipsTeksta fragments
   
1Rīga
(Rīga)
(Nav nūruodeits)(Nav nūruodeits)Pilsēta(nav uzstādīts)
2Amerikas Savienotās Valstis
(United States)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vietaUn nu viņš domāja atkal par Luīzi un Amerikas onkuļa miljoniem.
3Latvija
(Latvia)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vietaViņām, kas savu mūžu bij nodzīvojušas Vācijas skaistajos dienvidos, Latvijas vienmuļīgā daba šādā nejaukā laikā izlikās divkārt riebīga.
4Šveice
(Switzerland)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vietaUn lai arī nabadzīgai mazpilsētas asesora atraitnei un meitai nebij līdzekļu ceļot uz Šveiciju un Italiju, taču pa sava dzīvokļa logiem tās katru dienu varēja redzēt netālo kalnu robainās galotnes, apklātas tumšzaļu mežu ieloku un reizu reizēm vējš atpūta no turienes kāda kalnu strauta vaj ūdens kritiena dobjo krācienu.
5Itālija
(Italy)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vietaUn lai arī nabadzīgai mazpilsētas asesora atraitnei un meitai nebij līdzekļu ceļot uz Šveiciju un Italiju, taču pa sava dzīvokļa logiem tās katru dienu varēja redzēt netālo kalnu robainās galotnes, apklātas tumšzaļu mežu ieloku un reizu reizēm vējš atpūta no turienes kāda kalnu strauta vaj ūdens kritiena dobjo krācienu.
6Vidzeme
(Latvija)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vieta"Kāpēc mums jābrauc šajā briesmīgajā… briesmīgajā…" Luīze neatķēra vārdu, kā saukt Vidzemes pasta ratus.
7Vācija
(Germany)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vietaViņš atminējās tās nepatikšanas, kas viņam no nervozajām sievietēm jau tur Vācijā bij jāpiedzīvo, atminējās lieliskos parādus, kurus bij ietaisījis tās vadādams pa peldu vietu koncertu zālēm un pilsoņu sabiedrības ballēm.
8Amerikas Savienotās Valstis
(United States)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vietaAk, pārāk bieži tika stāstīta pasaciņa par bagāto Amerikas onkuli, pārāk daudz gaisa piļu jau sabrucis…
9Amerikas Savienotās Valstis
(United States)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vietaArnoldam pa galvu maisījās domas par parādu, par Amerikas onkuli un lielo bagātību [..].
10Amerikas Savienotās Valstis
(United States)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vietaReinfelds apsvēra visus apstākļus – nē, tagad tas labākais neielaisties ar to sievieti. Vēlāk, kad būs apprecējies, saņēmis Amerikas onkuļa mantojumu – nu, ir tad vēl laika padomāt…
11Vācija
(Germany)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vietaŠe viņam viss bij līdz kaklam pretīgs un riebīgs, viņš tikai nevarēja izdomāt, kādā vīzē tikt vaļā no šīm mājām un kā drīzāk doties atpakaļ uz Vāczemi.
12Amerikas Savienotās Valstis
(United States)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vietaJā, bet ko viņš tur atkal lai iesāktu? Tur kreditori dzenās un vajās viņu bez žēlastības un uz Amerikas onkuļa miljoniem vēl ilgi ko gaidīt.
13Amerikas Savienotās Valstis
(United States)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vietaBet šitādos apstākļos viņam domas par Amerikas onkuļa miljoniem likās pavisam neiespējamas, bet brūte un tās māte pilnīgi riebīgas, viņam tā bij ap sirdi, ka vienīgi tās vainīgas pie nupat piedzīvotām nepatikšanām, bet ka glābiņš viņam gaidāms tik no Rasmas.
14Amerikas Savienotās Valstis
(United States)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vietaŽēl viņam nu gan bij pārlieku atteikties no domām par Amerikas onkuļa miljoniem, bet kad nu tā lieta citādi nebij iespējama, viņš padevās liktenim.
15Amerikas Savienotās Valstis
(United States)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vietaPapīri bij nozuduši un bez tiem viņa parāds diezin vaj bij pierādāms, un ja arī, – tad bez prāvas jau nu nekādā ziņā, bet tā vilksies ilgu laiku un pa tam Amerikas onkuļa miljoni varbūt viņa kabatā.
16Dienvidvācija
(Vācija)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vietaLaiks, lietum līstot un vakaram metoties bij nelādzīgi vēss. Abas dāmas, ārzemnieces no dienvidus Vācijas, tinās savos plānajos lietus mēteļos un drebēja no mitruma un aukstuma.
17Amerikas Savienotās Valstis
(United States)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vietaCilvēks – tā īstenībā nevarētu prasīt, bet aristokrāts, smalka dzimuma, mācīts, studējis – Arnolds Reinfelds, kam bij smalka līgava un gaidāmi Amerikas onkuļa miljoni?
18Vācija
(Germany)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vieta"Nezinu vēl, kā ierīkošos – man tur Vāczemē sava darīšana…"
19Vācija
(Germany)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vieta"Man, redzat, – man tur Vāczemē – savas darīšanas…"
20Amerikas Savienotās Valstis
(United States)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vietaReinfelds gluži pabrīnējās cik smalki un viltīgi viss aprēķins bij sastādīts un cik maz viņam atlikās no šīm mājām un no visa inventāra. Bet šovakar viņš bij gatavs uz visu, – Amerikas onkuļa miljoni viņam atkal dauzījās pa galvu, viņš par velti būtu kādam atdevis Vidus-Brencēnus, ja negadījies pircējs.

:Nav norādīta kategorija
:Iztēlotā vieta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.